Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس حق انشعاب باید تنها از انبوه‌سازان و مردم دریافت شود

حق انشعاب باید تنها از انبوه‌سازان و مردم دریافت شود

b_150_150_16777215_00_images_Hadibeyginezhad1.jpg

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: در جریان اجرایی شدن طرح جهش تولید و تامین مسکن، دستگاه‌ها تنها حق دریافت حق انشعاب را از انبوه‌سازان و مردم دارند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، هادی بیگی نژاد به تصویب مفادی از "طرح جهش تولید و تامین مسکن" در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: طرحی که در  مجلس مصوب شد تمام امکانات کشور را برای رفع مشکلات مسکن در کشور بسیج کرده است و هر فردی در هر طبقه اقتصادی می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند، درواقع علاوه بر اینکه برای خانه‌دار شدن افراد تحت پوشش کمیته امداد برنامه مشخصی وجود دارد، در این طرح برای اقشار کم درآمد دیگر کشور نیز فکر شده است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: در این مصوبه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند از منابع داخلی خودشان نسبت به انشعابات آب، برق و گاز اقدام کنند برهمین اساس دستگاه‌ها تنها حق دریافت حق انشعاب را از انبوه‌سازان و مردم دارند و حق دریافت هیچ مبلغی بابت تامین و انتقال را نخواهند داشت، این مهم در راستای کاهش هزینه تمام شده مسکن پیش بینی شده است.
به گفته وی از طرفی عمده زمین‌ها در نظر گرفته شده در مناطق بافت فرسوده شهری و زمین‌های متصل به بافت‌های شهری است و زمین‌های خارج از بافت در اولویت های بعدی قرار می گیرند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره بر اینکه ساخت یک میلیون واحد مسکونی در طرح جهش تولید و تامین مسکن پیش‌بینی شده است، بیان کرد: در دنیا تامین مسکن و ایجاد اشتغال مورد حمایت دولت‌ها قرار می‌گیرد لذا مصوبه جهش تولید مسکن، رونق شاخه های مختلف شغلی را به همراه دارد و موجب اشتغالزایی بسیاری می‌شود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کمیسیون انرژی نیز پس از ابلاغ قانون به دولت و تدوین آیین‌نامه‌های آن از جنبه نظارتی به موضوع انشعابات آب و برق و گاز این مساکن ورود می‌کند تا قانون به همین شکل اجرا شود./ خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن