Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس معلمان در روزهای کرونایی عاشقانه ایستادند

معلمان در روزهای کرونایی عاشقانه ایستادند

b_150_150_16777215_00_images_hajibabayi963.jpg

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی به مناسبت روز معلم گفت: معلمان با وجود کرونا، عاشقانه برای روشنگری و مبارزه با ظلمت جهالت، به پای رسالت معلمی خویش ایستادند و جمعی از آنها در خیل شهدای خدمت جاودانه شدند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حمیدرضا حاجی بابایی در این پیام آورده است: معلمان امروز نیز در اضطراب بیماری کرونا برای آموزش فرزندان میهن، با عشق به روشنگری، آنجا که شرایط میسر بود، با آموزش های مجازی، دیجیتالی و تلویزیون آموزشی و در جایی که این امکانات مهیا نبود، با بسته های آموزشی و حضور در عرصه های خطر تلاش کردند.

وی با بیان اینکه معلمان به معنای واقعی افسران سپاه پیشرفت کشور هستند افزود: حمایت آموزش و پرورش از شأن و جایگاه معلمان با کمک مجلس و دستگاه‌های مرتبط همچون سازمان برنامه و بودجه محقق شود.
حاجی بابایی گفت: این قشر به عنوان مهم ترین موتور محرک و اساس و پایه توسعه و پیشرفت فرهنگ، اقتصاد و امنیت کشور هستند.
وی ادامه داد: فراتر از تبریک، تکریم معلم در عمل است، که با نگاه فرا وزارتخانه ای و تبدیل گفتمان تعلیم و تربیت به گفتمان غالب جامعه و بکارگیری تمام ظرفیت های دولت و مجلس برای تحقق آموزش وپرورش پویا، مقتدر و مترقی میسر می شود.
حاجی بابایی یکی از فرصت ها را بررسی و نظارت بر میزان اجرای مصوبات و تحقق اهداف برنامه های ناظر بر اسناد بالادستی به ویژه قانون برنامه ششم توسعه و اولویت دادن برنامه هفتم توسعه کشور به آموزش وپرورش دانست.
وی عنوان کرد: با آسیب شناسی به منظور رفع موانع و ایجاد زیرساخت های لازم برای نیل به اهداف قانون اساسی، سند نقشه جامع علمی کشور، سیاست های کلی نظام تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین میسر می شود.
رئیس فراکسیون فرهنگیان و کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در فراز و فرود تاریخ واژه معلم همواره ملازم آگاهی بوده است و معلمان پیامبرگونه وجود خویش را در طبق اخلاص نهاده و درخدمت تعلیم وتربیت و بصیرت انسانها بوده اند.
حاجی بابایی یادآور شد: باور و ایمان داریم، که تکریم مقام معلم، تکریم سفیران صداقت و پاکی ها و قلب نظام تعلیم وتربیت و کلید واژه تحول در آموزش وپرورش است، که معلم باید قله نشین باشد، تا دانش آموز فاتح قله های دانش، مسئولیت پذیری و کرامت انسانیت شود./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن