Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی استراحت ۱۵ دقیقه‌ای پس از هر چهار ساعت استفاده از ماسک

استراحت ۱۵ دقیقه‌ای پس از هر چهار ساعت استفاده از ماسک

b_150_150_16777215_00_images_mask785.jpg

یک پزشک عمومی به ضرورت استراحت ۱۵ دقیقه ای و برداشتن ماسک پس از هر چهار ساعت استفاده مداوم از ماسک اشاره و مطرح کرد: پوست خود را قبل و بعد از استفاده از ماسک با شوینده مناسب صورت خود به منظور پاک کردن آلودگی ها، شستشو دهید.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر آنا دیلمی به ایجاد سوزش، خارش، جوش و یا آکنه به علت استفاده از ماسک به عنوان یکی از عوارض پوستی نسبتا شایع در دوران شیوع کرونا اشاره و اظهار کرد: تعریق و ایجاد رطوبت داخل ماسک به عنوان یک محرک سبب ایجاد جوش و آکنه در پوست به ویژه پوست های مستعد جوش یعنی پوست های چرب می شود.
وی ادامه داد: سایش و تماس مکانیکی مداوم و طولانی مدت پوست با ماسک های تنفسی به ویژه همراه تعریق و گرما و یا انسداد فولیکول های مو و رشد باکتری ها در آن قسمت منجر به ایجاد التهاب یا فولیکولیت و بروز جوش می شود.
وی استفاده از ماسک های آلوده را یکی از دلایل ایجاد جوش و آکنه روی پوست صورت برشمرد و تصریح کرد: در صورت استفاده از ماسک پارچه ای حتما قبل از مصرف و پس از هر بار مصرف، آن را بشویید و ماسک های جراحی معمولی نیز هر چهار ساعت یکبار باید تعویض شوند.
این پزشک عمومی به ضرورت استراحت ۱۵ دقیقه ای و برداشتن ماسک پس از هر چهار ساعت استفاده مداوم از ماسک اشاره و تأکید کرد: توجه داشته باشید در هنگام استراحت ۱۵ دقیقه ای و برداشتن ماسک، در جایی قرار بگیرید که خطر انتقال بیماری وجود نداشته باشد یعنی در محیط باز و با فاصله حداقل دو متری از سایر افراد باشید.
وی با اشاره به اینکه مصرف غذاهای چرب و شور پوست را مستعد ایجاد اکنه و جوش می کند، بیان کرد: پوست خود را قبل و بعد از استفاده از ماسک با شوینده مناسب صورت خود به منظور پاک کردن آلودگی ها، شستشو دهید.
دیلمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کرم های آرایشی منجر به انسداد منافذ پوست و افزایش احتمال آکنه می شوند، هنگام استفاده از ماسک از کرم ها و محصولات آرایشی استفاده نکنید، بهتر است از یک آبرسان یا مرطوب کننده مناسب پوست استفاده شود البته افراد دارای پوست چرب باید از مرطوب کننده های فاقد چربی استفاده کنند./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن