Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی اعلام فراخوان ثبت نام پیاده روی اربعین از امروز

اعلام فراخوان ثبت نام پیاده روی اربعین از امروز

b_150_150_16777215_00_images_KARBALA456.jpgمدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: فراخوان ثبت نام پیاده روی اربعین سال 95 از امروز در رسانه های مکتوب به طور رسمی آغاز شد.

به گزارش "همدان نیوز"، محسن نظافتی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین جزئیات ثبت نام اربعین گفت: فراخوان ثبت نام اربعین سال 95 از امروز در رسانه ها اعلام می شود و متقاضیان می توانند با اطلاع از شرایط ثبت نام اقدام به تکمیل مدارک مورد نیاز خود کنند.

وی افزود: بر اساس این فراخوان و با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، متقاضیان شرکت در راهپیمایی اربعین می توانند از تاریخ 16مرداد با مراجعه به سامانه سماح ثبت نام خود را انجام دهند.

نظافتی تصریح کرد: 2 هزار و دویست دفتر زیارتی دارای مجوز سازمان حج و زیارت آماده پذیرش متقاضیان اعزام هستند، متقاضیان می‌توانند پس از ثبت نام گروه مورد نظر خود را انتخاب کنند و سرگروهی که تعیین کرده‌اند بدون حضور سایر متقاضیان ثبت نام شده می تواند به دیگر برنامه‌ریزی‌ها بپردازد.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ثبت نام در سماح یکی از شروط شرکت در راهپیمایی اربعین است، تاکید کرد: با توجه به هماهنگی های انجام شده با نیروی انتظامی، روادید زائران از طریق ثبت نام در سماح صادر می شود، از این رو تنها زائرانی که در این سامانه ثبت نام کرده اند، اجازه خروج از مرز را خواهند داشت.

نظافتی یادآور شد: در اربعین امسال بیمه زائران الزامی شده است، ضمن اینکه ثبت نام در سامانه سماح هیچ هزینه ای ندارد و به هنگام صدور روادید مبلغ آن دریافت می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن