Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی گفتگو

دشمن هوشمندانه «چادر» را نماد حاکمیت کرد/ ما در مساله حجاب سلیقه گفت‌وگو نداشتیم

«متاسفانه به جای اینکه به سمت الگوی متکثر از حجاب برویم، ‌به سمت یک الگوی واحد رفتیم. این در حالی است که ما در ایران پوشش اقوام داریم و می‌شود الگوهای حجاب را روی آن سوار کنیم اما ما این ظرفیت را ندیدیم و چادر را تا بوشهر که خودش پوشش مناسب داد، صادر کردیم...»

بلاگرها رصد می‌شوند‍! / مافیای اینفلوئنسری یعنی چه؟

«من یک بلاگر روزمره هستم! راز بقای من مصرف است. راز بقای من تظاهر است. من برای پیجم همه کار می‌کنم. ازدواج می‌کنم و اگر لازم باشد، طلاق می‌گیرم. اگر افت ویو داشته باشم، بچه‌دار می‌شوم. توی بیمارستان بستری می‌شوم و ترحم می‌خرم. اگر لازم باشد، محجبه می‌شوم. اگر شرایط ایجاب کند، روسری‌ام را بر می دارم. تو فقط بگو چطور دیده شوم، همان کار را برایت می‌کنم...»

«اقتصاد توجه» یعنی چه؟/چرا لایک و فالوور برایمان مهم است؟

اساس رسانه‌ های جدید بر «اقتصاد توجه» بنا شده است. چقدر دیگران به من توجه می‌­کنند؟ چقدر لایک می‌شوم و کامنت دریافت می‌کنم، چقدر فالو می­‌شوم؟ این مسئله ما را به سمت شخصیت «دگر راهبر» که دیوید رایزمن این اصطلاح را بکار می­برد هدایت می‌کند. اینکه مدام دیگران و میزان توجه و تاکید آن‌ها ما را هدایت کند.

کاهش ۴ درصدی ولادت‌های امسال/ چرا «پولدارها» بچه‌دار نمی‌شوند؟

درحالی بالغ بر یک سال از تصویب و ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و ارائه مشوق‌هایی به خانواده‌ها برای فرزندآوری می‌گذرد که تعداد ولادت‌های ثبت شده در ۹ ماهه امسال با کاهش چهار درصدی یا به عبارت دیگر کاهش بیش از ۳۳ هزارتایی در قیاس با مدت مشابه خود در سال گذشته مواجه بوده است.

از پارک‌وی تا پایتخت؛ امضای نادر فوقانی پای عکس‌های150 فیلم

عکاس فیلم محمد رسول اله: شیرینی عکس‌هایم را با میلیون‌ها تومان عوض نمی‌‎کنم

پیش از آنکه پا به سینما بگذاری و به تماشای عظمت پیامبر مهربانی ها در فیلم «محمدرسول اله» بنشینی، با جستجوی نام آن در موتور جستجوگر اینترنت، عکس‌هایی را می بینی که گوشه گوشه این فیلم عظیم را به رخ می کشد و این عکسها هستند که تا سالها به عنوان شناسنامه فیلم «محمد رسول اله» یادآور ساخت اثری تماشایی در سینمای ایران خواهد بود؛ اما پشت هر عکس این شناسنامه، مردی است که سالها تصاویری از فیلم‌های مختلف را در تاریخ سینما و تلویزیون به ثبت رسانده است.

بیماری‌های غیرواگیر، خطر مزمن سلامت جامعه

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به بالا رفتن بیماری‌های غیرواگیر به ویژه در افراد میانسال و سالمند نسبت به ضرورت غربالگری و آزمایشات دوره‌ای این بیماری‌ها هشدار داد.

ایمنی 90 درصدی در برابر کرونا با تزریق دُز سوم

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با هشدار به افزایش احتمال ابتلا به سویه اُمیکرون در میان افرادی که واکسن نزده‌اند و یا بیماری زمینه‌ای دارند، گفت: کسانی که هر سه دُز واکسن را تزریق کرده‌اند، بیش از ۹۰ درصد در برابر ابتلا و بستری این سویه ایمن هستند و در صورت ابتلا نیز شدت بیماری در آن‌ها به شکل چشمگیری پایین است.

زنگ خطر پیری جدی است/ همدان پایلوت اجرای سیاست‌های جمعیتی کشور

کارشناس جمعیت و باروری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: پیری و کهنسالی جمعیت در سال‌های نه چندان دور، زنگ خطری جدی برای توسعه و امنیت کشور است.

احتمال رفع فیلترینگ توئیتر با اجرای طرح صیانت

حاشیه‌های طرح صیانت همچنان ادامه دارد و این طرح هنوز نتوانسته افکار عمومی و حتی نگاه بسیاری از کارشناسان عرصه رسانه را با خود همراه کند.

ایران کی جشن پایان کرونا می‌گیرد؟

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا ضمن پاسخ به برخی سوالات درباره واکسن کرونا و با اشاره به اثر واکسیناسیون در کاهش بستری و مرگ و میر ناشی از آن، گفت: مهمترین اصل این است که به ایمنی جمعی برسیم و در این زمینه هم بهترین وسیله واکسیناسیون ۷۵ درصد جمعیت کشور است. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده و با سرعت واکسیناسیونی که در ۱.۵ ماه اخیر انجام می‌شود، امیدواریم تا اوایل آذر ماه بتوانیم به میزان پوشش واکسیناسیون ۷۵ درصدی در جامعه برسیم.

بیشترین تعطیلی مدارس دنیا در ایران

در یک سال و نیم اخیر که ویروس کرونا دنیا را با یک پاندمی بزرگ روبرو کرده است، نظام‌های تعلیم و تربیت کشورها دوره های کوتاه مدت و بلند مدت را برای تعطیلی مدارس انتخاب کردند و آموزش از طریق فضای مجازی را در دستور کار قرار دادند اما حالا با توجه به هشدار متخصصان حوزه آموزش و تربیت و سنجش مبنی بر اینکه تداوم وضع موجود می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیر روحی، سلامتی و یادگیری را برای دانش‌آموزان به همراه داشته باشد، اغلب کشورها در سال جدید بر آموزش حضوری برنامه‌ریزی کرده‌ و تلاش می‌کنند با روشهای مختلف مدارس به روی دانش‌آموزان باز باشد.

در انتشار آمار مرگ و میر کرونا شیطنت شده است

«این که داده‌های آن آمار درست یا غلط است نمی‌توانم قضاوت کنم چون داده‌ها در اختیار ما نبوده. برای چنین تحلیلی نیاز به رویکرد تخصصی به این موضوع داریم. افرادی که آمار خوانده‌اند و پایه علمی‌شان بیولوژی نیست دچار خطا و گمراه می‌شوند. مرکز آمار وزارت بهداشت نیز قبول دارد منظورشان استدلال سطحی و اولیه بوده و در انتشار آمار شیطنت‌ شده و نباید از اطلاعات خام نتیجه‌گیری کلی می‌شد. می‌خواستند به مسئولین تلنگری بدهند که اگر این‌ گونه باشد به فکر باشند.»

آیا کابینه پیشنهادی با شعارهای انتخاباتی رئیسی مطابقت دارد؟

یک فعال سیاسی اصلاح طلب به بررسی ابعاد سیاسی، اقتصادی و رفاهی کابینه پیشنهادی رئیس جمهور پرداخت.