Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا

آغاز عملیات اجرایی مرمت جداره‌های پیاده‌راه اکباتان همدان

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان از آغاز عملیات اجرایی مرمت جداره‌های خیابان اکباتان طی هفته جاری خبر داد و گفت: تجهیز کارگاهی مرمت جداره‌های خیابان اکباتان انجام شده و در هفته جاری کارهای اجرایی آن آغاز می‌شود.

‌ایجاد ‌پارکینگ‌های جدید در همدان/ طرح پارکینگ‌های حاشیه‌ای نیمه‌کاره ماند

معاون امور زیربنایی حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان گفت: در برنامه توسعه پارکینگ‌های طبقاتی، پارکینگ آقاجانی‌بیک در دست ساخت قرار دارد.

عوارض مرمت خانه‌های تاریخی همدان رایگان شد

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان گفت: برای نخستین‌بار در سال ۱۴۰۲ یک بند در تعرفه شهرداری آمده که هیچ عوارضی برای مرمت، نگهداری، باز زنده‌سازی و احیای خانه های تاریخی به ثبت رسیده اخذ نشود و کاملا رایگان است.

طرح تحقیق و تفحص از شهرداری همدان کلید خورد

نایب رئیس شورای شهر همدان گفت: شهرداری همدان منتظر تعیین افراد هیئت تحقیق و تفحص است و به زودی تحقیق و تفحص شهرداری همدان آغاز می‌شود.

مصوبه حق بیمه کارگران ساختمانی، قیمت مسکن را نجومی‌تر می‌کند

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت اصلاح قانون حق بیمه تامین اجتماعی برای کارگران ساختمانی در سال ۱۴۰۲ تاکید کرد.

احداث پارک کودکان کم‌توان در همدان

مدیر منطقه یک شهرداری همدان از احداث پارک کودکان کم‌توان برای اولین بار در شهر همدان خبر داد.

طرح «بی آر تی» در همدان به زودی آغاز می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری همدان از مراحل پایانی مطالعات سیستم حمل ونقل شهری « بی آر تی» در همدان خبر داد و گفت: شهرداری امسال به دنبال اجرای این طرح است که البته طی چند سال جواب خواهد داد.

امسال احداث BRT در همدان قطعی است

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه موضوعات ترافیکی از اولویت‌های شوراست، گفت: احداث اتوبوس تندرو(BRT) همدان در سال‌جاری قطعی است.

روگذر پل بهشت همدان مسدود شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان از مسدود شدن روگذر پل بهشت شهر همدان خبر داد.

پل غدیر همدان افتتاح شد

سرانجام امروز -پنجشنبه ۱۷ فروردین‌ماه- پروژه تقاطع غیرهمسطح غدیر شهر همدان پس از وعده‌ها و کش و قوس‌های فراوان افتتاح شد و زیربار ترافیک رفت.

مدیریت شهری همدان مکلف به راه اندازی خط ویژه اتوبوس بی.آر.تی است

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: مدیریت شهری همدان در راستای اجرای موفق طرح زوج و فرد و با هدف کاهش بار ترافیکی مکلف به راه اندازی خط ویژه اتوبوس بی.آر.تی تا پایان فروردین ۱۴۰۲ است.

طرح جامع شهر همدان تصویب شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: طرح جامع شهر همدان پس از بحث و بررسی کارشناسان و مدیران به تصویب رسید و برای ادامه روند قانونی به شورای عالی شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی ارجاع شد.

عوارض ساخت مراکز اقامتی در مناطق 3 و 4 همدان رایگان شد

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: در حوزه گردشگری بسته‌های مختلفی از سال‌های گذشته به ویژه در هتل‌ها وجود داشت و مجددا عوارض ساخت هتل و مهمانپذیر در مناطق ۳ و ۴ رایگان و در مناطق ۱ و ۲ تخفیف‌های بالای ۴۰ درصد لحاظ شد.