Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس

اختصاص سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به مصوبه مجلس در قانون برنامه هفتم توسعه، گفت: بر اساس برآوردها، از محل ۲ دهم درصد از مالیات بر ارزش افزوده، سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان به «بازسازی، مقاوم سازی و تجهیزات مدارس دولت آموزش و پرورش به سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور و دانشگاه فرهنگیان، شهید رجایی و فنی و حرفه ای» اختصاص می‌یابد.

دستگاه قضا نحوه واگذاری کارخانه خانه‌سازی در همدان را بررسی کند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه کارخانه خانه‌سازی همدان با قیمت پایین مجدد به بخش خصوصی واگذار شده است گفت: مسئولان قضایی از باب حقوق عامه موظف هستند قیمت واگذاری را بررسی کنند.

نام نویسی ۹ نفر برای انتخابات مجلس خبرگان در استان همدان

رییس ستاد انتخابات استان همدان گفت: ۹ نفر تا پایان مهلت تعیین شده برای حضور در ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه همدان نام نویسی کردند.

حجم پرونده‌های ورودی به دادسراها بالاست

دادستان همدان گفت: دادسرای همدان از حجم بالای پرونده های ورودی در مضیقه قرار دارد و ضروری است تا در نحوه ارسال پرونده ها از مراجع انتظامی به دادسرا بازنگری و راهکارهای عملیاتی برای حل این مشکل ارایه شود.

رد صلاحیت ۵ درصد کاندیداهای انتخابات مجلس در همدان

رئیس ستاد انتخابات استان همدان اعلام کرد: ۸۹ درصد داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم مورد تأیید هیأت‌های اجرایی استان، ۶ درصد عدم تأیید و ۵ درصد نیز عدم احراز صلاحیت شده‌اند.

گره کور ترافیک همدان با قطار سبک شهری باز می‌شود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به راهکار اساسی برون‌رفت از ترافیک سنگین همدان گفت: طبق اذعان کارشناسان راهکار در ایجاد قطار شهری سبک یا ترامواست.

بیت‌المال در همدان برای احداث ساختمان‌های بی‌خاصیت هزینه می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: در شهر همدان میلیاردها تومان برای احداث ساختمان‌هایی هزینه می شود که برای شهر اولویت نیستند و این شهر ساختمان کم ندارد و آنقدر بیت المال را برای احداث ساختمان های بدون استفاده و بی خاصیت هزینه کردند و باید پرسید با احداث این ساختمان ها چه مشکلی حل می شود؟

آمار نهایی داوطلبان نمایندگی مجلس در همدان

رئیس ستاد انتخابات استان همدان آمار نهایی ثبت‌نام نهایی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در همدان را اعلام کرد.

ثبت‌نام قطعی ۲۳۵ نفر در انتخابات تا پایان روز پنجم

رئیس ستاد انتخابات استان همدان از ثبت‌نام نهایی ۲۳۵ نفر در انتخابات تا پایان روز پنجم در استان خبر داد.

دادستان همدان: با سارقان برخورد جدی می‌شود

دادستان همدان گفت: در مورد سرقت نیاز به شاکی خصوصی نیست و با جدیت با سارق و مالخر برخورد و آنها بازداشت می شوند.

دادستان همدان: ترک فعل مدیران پیگیرد قضایی به همراه دارد

دادستان همدان با بیان اینکه ترک فعل مدیران پیگیرد قضایی را به دنبال دارد، گفت: در یک سال اخیر برای برخی مدیران احضاریه قضایی صادر شده که بعضا در برخی پرونده ها منجر صدور حکم شلاق یا انفصال از خدمت برای مدیر مربوطه شده است.

ثبت نام ۳۴ نفر از استان همدان در انتخابات مجلس شورای اسلامی نهایی شد

رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: مجموع متقاضیان ثبت‌نام نهایی شده دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان در ۲ روز گذشته ۳۴ نفر بوده است که در روز اول ۲۳ نفر و در روز دوم ۱۱ نفر ثبت‌نام خود را نهایی کرده‌اند.

ظریف: شرم بر غرب و سازمان ملل

وزیر امور خارجه پیشین ایران در پیامی در واکنش به حمله به یک بیمارستان در غزه، «مماشات» با رژیم صهیونیستی را دلیل تداوم جنایت‌های جنگی آن تلقی کرد.