Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری

معافیت ۱۰۰ درصدی مالیاتی کارگاه‌های تولیدی صنایع‌دستی

فرماندار شهرستان بهار از معافیت صد درصدی مالیاتی کارگاه‌های تولیدی صنایع‌دستی خبر داد و گفت: همه کارگاه‌های داخل شهر لاله‌جین و شهرک صنعتی شامل این طرح هستند.

محیط پیرامون محوطه تاریخی هگمتانه بازسازی و نوسازی شود

استاندار همدان گفت: باید محیط پیرامون محوطه تاریخی هگمتانه متناسب با طرح بازسازی و نوسازی شود.

استان همدان مرکز گردشگری منطقه در حوزه خدمات توریستی است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه استان همدان با بهره مندی از زیرساخت های مناسب در زمینه های سیاحتی ، مرکز گردشگری منطقه در حوزه خدمات توریستی است گفت: سازمان استاندارد در تلاش است که از این فرصت برای ارتقای سطح استاندارد گردشگری در این استان استفاده کند.

۶ طرح گردشگری در استان همدان به بهره برداری رسید

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: ۶ طرح گردشگری با اعتبار ۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در نقاط مختلف استان همزمان با هفته گردشگری به بهره برداری رسید.

۵۰ درصد از مسافران غار علیصدر وارد همدان نمی‌شوند

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: ۵۰ درصد از مسافران غار علیصدر وارد همدان نمی‌شوند، چرا که ظرفیت‌های گردشگری استان به درستی به آنها معرفی نشده است.

صادرات صنایع دستی استان همدان به ۱۷ میلیون دلار رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه حدود ۱۷ میلیون دلار محصولات صنایع دستی استان همدان به خارج از کشور صادر شده است.

طلسم ثبت جهانی همدان با هگمتانه شکسته می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان معتقد است، دولت سیزدهم اجحاف در حق همدان را از بین برد.

ساماندهی خانه‌مسافرهای همدان در هفته دولت

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از اجرایی شدن طرح ساماندهی خانه مسافرهای همدان در هفته دولت خبر داد.

سایت موزه میدان امام خمینی (ره) شهر همدان افتتاح شد

همزمان با نخستین روز از هفته دولت اولین سایت موزه کشور در میدان امام خمینی (ره) شهر همدان با ۱۴ میلیارد تومان اعتبار و با حضور استاندار همدان و جمعی از مدیران بهره برداری شد.

نمایشگاه تخصصی مبل منبت تویسرکان در همدان برپا شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تویسرکان از برگزاری نمایشگاه تخصصی مبل منبت شهرستان تویسرکان در استان با مشارکت شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان خبر داد.

بازدید یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: در چهار ماهه نخست سال‌جاری یک میلیون و ۷۶۶ هزار و ۴۶۰ نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی همدان بازدید کردند.

جابجایی کتیبه تاریخی پل پهلوانان همدان از سرویس بهداشتی منطقی نیست

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری استان همدان گفت: کتیبه پل پهلوان همدان نمی‌تواند جا بجا شود و البته جابجایی آن نیز غیرمنطقی است، زیرا ارزش این کتیبه به این است که در محل خود باشد و در جای دیگر ارزشی نخواهد نداشت.

پذیرش ۳۰ هزار و ۸۷۳ مسافر در ستاد اسکان فرهنگیان استان همدان

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: ۳۰ هزار و ۸۷۳ مسافر از ابتدای آغاز فصل تابستان و بازگشایی ستاد اسکان تابستانی، در مراکز اقامتی فرهنگیان این استان پذیرش و اسکان داده شده‌اند.