Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری

جابجایی کتیبه تاریخی پل پهلوانان همدان از سرویس بهداشتی منطقی نیست

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری استان همدان گفت: کتیبه پل پهلوان همدان نمی‌تواند جا بجا شود و البته جابجایی آن نیز غیرمنطقی است، زیرا ارزش این کتیبه به این است که در محل خود باشد و در جای دیگر ارزشی نخواهد نداشت.

پذیرش ۳۰ هزار و ۸۷۳ مسافر در ستاد اسکان فرهنگیان استان همدان

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: ۳۰ هزار و ۸۷۳ مسافر از ابتدای آغاز فصل تابستان و بازگشایی ستاد اسکان تابستانی، در مراکز اقامتی فرهنگیان این استان پذیرش و اسکان داده شده‌اند.

چرا سایت‌موزه میدان مرکزی همدان افتتاح نشد؟

شهردار همدان گفت: زمان افتتاح رسمی سایت موزه میدان مرکزی همدان به زودی اعلام می‌شود.

پرونده ثبت جهانی منظر هگمتانه پاییز امسال به یونسکو ارسال می‌شود

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: پرونده ثبت منظر «تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان» در سه ماهه سوم امسال (پاییز ۱۴۰۱) برای اقدام مناسب به یونسکو ارسال می‌شود.

بازدید وزیر میراث فرهنگی از کتیبه های گنجنامه

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی از کتیبه های گنجنامه دیدن کرد.

اولتیماتوم ۲۰ روزه استاندار همدان برای ساماندهی خانه مسافرها

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در خصوص اولتیماتوم ۲۰ روزه استاندار همدان در راستای ساماندهی خانه مسافرها بیان کرد: خانه مسافرها به عنوان یکی از معضلات جدی استان مورد توجه مسئولین قرار گرفت و با اقداماتی که در طول سال‌های گذشته در مقطعی کوتاه، کار ساماندهی شکل گرفت.

اعتبار خوبی برای ثبت جهانی منظر تاریخی هگمتانه تا همدان در نظر گرفته شده است

استاندار همدان گفت: اعتبار خوبی برای ثبت جهانی منظر تاریخی هگمتانه تا همدان در سفر رئیس جمهور به این استان در نظر گرفته شده و در این رابطه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز قول مساعدت داده است.

پذیرش 2 هزار و 334 خانوار در پایگاه‌های اسکان استان همدان

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: تاکنون بیش از 2 هزار و 334 خانوار در مراکز اسکان فرهنگیان این استان مورد پذیرش قرار گرفته اند.

پیش‌بینی هزار و ۸۶ کلاس درس برای اسکان فرهنگیان در همدان

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان همدان گفت: برای فرهنگیانی که به استان در تابستان سفر می‌کنند، هزار و ۸۶ کلاس درس تجهیز شده است.

افتتاح سایت موزه همدان در سفر هیات دولت

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان همدان درباره زمان افتتاح رسمی سایت موزه میدان مرکزی شهر همدان گفت: افتتاح رسمی سایت موزه همزمان با سفر هیات دولت به همدان خواهد بود.

خانه خلاق سفال همدان بازگشایی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از بازگشایی خانه خلاق سفال همدان در ۲۴ خردادماه خبر داد.

ارسال پرونده «منظر تاریخ شهری از هگمتانه تا همدان» به یونسکو

مدیرکل میراث فرهنگی-گردشگری و صنایع دستی استان همدان از آماده‌سازی پرونده «منظر تاریخ شهری از هگمتانه تا همدان» برای ثبت در فهرست میراث جهانی و ارسال پرونده آن به یونسکو خبر داد.

بازدید 221 هزار نفر از مناطق گردشگری و اماکن تاریخی استان همدان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: بیش از ۲۲۱ هزار نفر از اسفندماه سال گذشته تاکنون با سفر به این استان از مناطق و جاذبه‌های گردشگری، طبیعی، تفریحی و تاریخی این دیار دیدن کرده‌اند.