Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی تامین کالاهای اساسی فراتر از نیاز در همدان

تامین کالاهای اساسی فراتر از نیاز در همدان

b_150_150_16777215_00_images_kala111.jpg

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: اقلام و کالاهای اساسی فراتر از میزان مصرف مردم این استان برای عید نوروز تامین شده است و مردم با همکاری و پرهیز از ایجاد صف مایحتاج خود را خریداری کنند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، ظاهر پورمجاهد در جلسه ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: اقلامی مانند گوشت مرغ، روغن، شکر و میوه فراتر از نیاز مردم استان برای شب عید تامین شده و به تدریج وارد بازار می شود.
وی از ذخیره سازی هزار و ۲۰۰ تن سیب و پرتقال در سردخانه های استان خبر داد و گفت: این مقدار میوه با قیمت پایین تر از نرخ میانگین بازار به شیوه‌ای که برنامه ریزی شده در مرکز استان و شهرستان ها توزیع می‌شود و قابل افزایش نیز هست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان به توزیع مرغ منجمد با هدف تنظیم و تعادل بخشی به بازار اشاره کرد و افزود: روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ تُن گوشت مرغ گرم و منجمد در سطح استان توزیع می شود تا به نیاز تمام قشرهای مردم پاسخ داده شود.
به گفته او روزانه ۱۰۰ تُن روغن از برندهای مختلف بین فروشگاه ها و واحدهای صنفی در حال توزیع است و عاملان فروش برای جذب و انتقال سهمیه روغن استان باید همت بیشتری داشته باشند.
پورمجاهد با بیان اینکه مصرف شکر در قنادی ها برای پخت شیرینی عید افزایش یافته خاطرنشان کرد: شکر و قند بخش صنف و صنعت و خانوار به میزان لازم در انبارهای استان وجود دارد و به فراخور نیاز مصرف کنندگان بین فروشگاه ها، اصناف و واحدهای صنعتی توزیع پخش می‌شود.
وی تصریح کرد: اقلام اساسی مورد نیاز مردم با تدابیر صورت گرفته تامین شده و فرآیند عرضه و رسیدن به دست مصرف کننده نیازمند سازمان‌دهی قویتری است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با قدردانی از دستگاه های متولی و تعزیرات حکومتی که از ابتدای سال در امر نظارت و رصد بازار فعالیت داشتند، خواستار ادامه این فرایند با قدرت و توان بیشتر در روزهای پایانی سال شد.
او به هم استانی ها اطمینان خاطر داد در هیچ کدام از گروه های کالایی کمبودی وجود ندارد و مردم با صبر و شکیبایی و جلوگیری از تشکیل صف مایحتاجشان را خریداری کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن