Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس مصرف زیاد مازوت از صادرات سرچشمه می‌گیرد

مصرف زیاد مازوت از صادرات سرچشمه می‌گیرد

b_150_150_16777215_00_images_vahed_alayande123.jpg

نماینده اسدآباد در مجلس گفت: علی رغم ادعای مسئولان مبنی بر عدم وجود مشکل برای صادرات مازوت، بی‌شک مصرف زیاد از حد مازوت به مشکلات ناشی از صادرات که ریشه در تحریم‌ها دارد، مرتبط است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، کیومرث سرمدی در مورد آلودگی هوای کلانشهرها از جمله شهر همدان گفت: بخشی از آلودگی شهر همدان ناشی از آلودگی کارخانه‌های حاشیه‌ای و بخشی ناشی از تردد زیاد خودرو و سوخت ناقص خودروهاست. همدان معمولا در زمستان آلوده‌تر می‌شود چرا که مصرف گاز بالا می‌رود و به خاطر سرما اتفاقاتی مثل وارونگی هوا می‌افتد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آلودگی همدان به شدت کلان‌شهری مثل تهران نیست، افزود: بخش زیادی از آلودگی‌های اخیر به علت استفاده از سوخت مازوت است. البته مسئولین استفاده از مازوت را تکذیب کردند و ادعا می‌کنند که برای صادرات مازوت مشکلی ندارند. بی‌شک مصرف زیاد از حد مازوت به مشکلات ناشی از صادرات که ریشه در تحریم‌ها دارد، مرتبط است.
نماینده اسدآباد در مجلس گفت: از طرف دیگر فاصله‌ استاندارد کارخانه‌ها از شهر رعایت نشده است. در واقع، بسیاری از کارخانه در حریم شهر هستند. این اتفاق علتی مزید بر علت‌های آلودگی هوا است. فرسوده و قدیمی بودن کارخانه‌های فعال نیز از عوامل آلودگی است.
سرمدی در پایان درباره اینکه مجلس چگونه می‌تواند مجریان قانون هوای پاک را مشخص کند؟ گفت: به هر جهت قوه مقننه در همه زمینه‌ها باید از ابزار نظارتی خود به نحو شایسته استفاده کند اما گاهی نمایندگان می‌بینند که مجریان دولتی با توجه به فضای تحریمی، دست بسته‌ای دارند و قصور فردی و مسئولیتی مرتکب نشده‌اند. به هر حال قوه مقننه از دو جهت وظایف نظارتی خود را ادامه خواهد داد؛ مشخص شدن اصل موضوع یعنی تعیین میزان قصور مسئولان و تعیین میزان محدودیت‌های دولت./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن