Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی خرید و فروش اینترنتی در همدان ۱۰۶ درصد افزایش یافت

خرید و فروش اینترنتی در همدان ۱۰۶ درصد افزایش یافت

b_150_150_16777215_00_images_Kharid33.jpg

مدیرکل پست استان همدان از افزایش ۱۰۶ درصدی خریدوفروش اینترنتی در استان همدان خبر داد و گفت: شیوع ویروس کرونا اقبال مردم به خریدوفروش‌های اینترنتی را افزایش داده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمد امیدی پست را از قدیمی‌ترین نوع ارتباطات بشر دانست و گفت: پست توانسته خود را با مقتضایت زمان جلو ببرد و ساختارش را با نیازهای مردم تغییر دهد.
مدیرکل پست استان همدان با اشاره به این وضعیت، از ارائه خدمات پستی در دوران شیوع ویروس کرونا و خریدوفروش‌های اینترنتی یاد کرد و افزود: اداره پست مکلف به ارائه خدمات پستی در تمامی نقاط کشور و هر منطقه‌ای که شرکت‌های بخش خصوصی به هر دلیلی در آنجا ارائه خدمات ندارند، شده و باید این خدمات را با نرخ استطاعت‌پذیر به انجام برساند.
وی در تشریح آمار خدمات ارائه‌شده در ۹ ماهه نخست سال جاری  بیان کرد: در استان همدان ۴۸۳ واحد پستی وجود دارد که ۳۹ واحد پستی استان دولتی (۹ درصد) بوده و در حدود ۹۱ درصد از واحدها توسط بخش خصوصی اداره و مدیریت می‌شوند.
امیدی به وضعیت مرسولاتی که وارد استان همدان شده و از همدان به دیگر استان‌های کشور فرستاده شده اشاره و عنوان کرد: طی ۹ ماهه سال جاری بیش از سه میلیون مرسوله پستی وارد استان همدان و از این استان ارسال شده است.
مدیرکل پست استان همدان ادامه داد: در ایام شیوع بیماری کرونا در این شرکت شاهد رشد ۹۱ درصدی فروشگاه های اینترنتی بودیم بطوری که تعداد ۴۲ فروشگاه اینترنتی طرف قرارداد با شرکت ملی پست استان همدان هم اکنون  به ۸۱ مورد ارتقاء یافته است.
وی در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه به‌علت شیوع کرونا و اقبال مردم از خریدوفروش‌های اینترنتی، شاهد افزایش ۱۰۶ درصدی خرید و فروش های اینترنتی در استان همدان بوده ایم، عنوان کرد: به علت استقبال مردم از خریدوفروش‌های اینترنتی به‌لحاظ شیوع ویروس کرونا و صرفه اقتصادی این روند برای مردم،  بسیاری از مشاغل اینترنتی در خانه‌ها به‌صورت مشاغل خانگی پاگرفتند و این وضعیت به کسب‌وکارهای آن‌ها کمک کرد.
جابجایی ۱۰۸ هزار مرسوله خرید و فروش اینترنتی در استان همدان
مدیرکل پست استان همدان ادامه داد: طی ۹ ماهه سال جاری بیش از ۱۰۸ هزار مرسوله خرید و فروش اینترنتی در استان همدان جابجا شد که محتوای این مرسولات را بیشتر گیاهان دارویی، البسه و قطعات الکترونیکی تشکیل داده است.
امیدی با اشاره به اینکه در دوران کرونا شرکت پست استان همدان مبادرت به تهیه اقلام و لوازم بهداشتی برای کارکنان قسمت های مختلف کرده است، افزود: روزانه و به طور مرتب باجه ها، خودروهای حمل مرسولات پستی و تجهیزات و غیره ضدعفونی و گندزدایی می شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن