Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی اهداکنندگان خون در همدان منع تردد شبانه ندارند

اهداکنندگان خون در همدان منع تردد شبانه ندارند

b_150_150_16777215_00_images_khon1236.jpg

مدیرکل انتقال خون استان همدان از دریافت خون در دو شیفت صبح و شب در ایام ماه مبارک رمضان در استان خبر داد و گفت: اهداکنندگان خون در سطح استان منع تردد شبانه ندارند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر افشین محمدی اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان، روند دریافت خون از اهداکنندگان مانند سال‌های قبل در دو شیفت صبح و شب خواهد بود.
وی با بیان اینکه شیفت صبح مانند روزهای دیگر سال است، تصریح کرد: شیفت عصر را به شب منتقل کردیم و از اذان مغرب تا ساعت ۱۲ بامداد پذیرای اهداکنندگان هستیم.
محمدی خاطرنشان کرد: در شب‌های قدر تعداد اهداکنندگان افزایش پیدا می‌کند بنابراین همکاران ما تا ساعت ۲ بامداد، دریافت خون را انجام می‌دهند.
مدیرکل انتقال خون استان در رابطه با مشکل محدودیت تردد در ساعات شب، توضیح داد: با مصوبه‌ ستاد کرونا افرادی که برای اهدای خون مراجعه می‌کنند، مشکلی برای تردد ندارند.
محمدی ادامه داد: شماره پلاک ماشین این افراد، فردای روز مراجعه به پلیس راهور ارسال می‌شود و این افراد جریمه نمی‌شوند چراکه مسئله‌ اهدای خون جزء کارهای ضروری است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی از نظر ذخایر خونی نداریم، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیاز مراکز درمانی استان را تامین و ۳۶۰ واحد خون به استان‌های گیلان و سیستان و بلوچستان ارسال کردیم./ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن