Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی پیش بینی ۱۸ مرکز برای واکسیناسیون در همدان

پیش بینی ۱۸ مرکز برای واکسیناسیون در همدان

b_150_150_16777215_00_images_Korona5.jpg

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان اعلام کرده است: اگرچه در روزهای اخیر فقط در مرکز امام سجاد و شهرک الوند واکسیناسیون انجام می‌شد اما به منظور جلوگیری از شلوغی مراکز و معطلی افراد، تعداد مراکز را به 18 مورد افزایش یافته است

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمد خیراندیش با بیان اینکه بر اساس پرونده الکترونیکی افراد، مراقبان سلامت با آن‌ها تماس می‌گیرند و زمان تزریق واکسن را اعلام می‌کنند گفت: به منظور سهولت دسترسی، واکسیناسیون در نزدیک ترین مرکز بهداشتی افراد انجام می‌شود.
خیراندیش افزود: افرادی که هم تاکنون در سامانه سیب ثبت نام نکرده‌اند میتوانند به نزدیک مرکز جامع سلامت محل سکوت خود مراجعه کرده و پرونده سلامت تشکیل دهند. واکسیناسیون کرونا برای سالمندانی که پرونده سلامت ندارند به عنوان مهمان انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 9 هزا و 300 سالمند بالای 80 سال در شهرستان همدان وجود دارد گفت: پیش‌بینی میکنیم در ظرف یک تا دو هفته عملیات واکسیناسیون افراد بالای سال به پایان برسد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با تاکید بر اینکه مردم از مراجعه خودسرانه برای تزریق واکسن خودداری کنند اظهار کرد: هرگونه تجمع و ایجاد صف در مراکز خطر انتقال بیماری را به دنبال دارد.
خیراندیش با بیان اینکه پس از پایان واکسیناسیون افراد بالای 80 سال در جامعه شهری نوبت به سالمندان روستایی می‌رسد افزود: با توجه به جمعیت کم روستاها بدون شک عملیات واکسیناسیون در جامعه روستایی با سرعت انجام می‎شود.
وی با اشاره به اینکه پس از انجام واکسیناسیون گروه‌های سنی بالای 80 سال نوبت به گروه سنی 70 تا 79 سال می‌رسد گفت: واکسن این گروه نیز با فراخوان و تماس مراقبان سلامت مراکز بهداشتی انجام می‌شود.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان تصریح کرد: واکسیناسیون سالمندان بالای 80 سال در مرکز خدمات جامع سلامت امام خمینی(ره) در خیابان چمران، مرکز امام حسین(ع) در کوی خضر، مرکز امام سجاد(ع) در بلوار شهید چیت سازیان، مرکز بوعلی سینا در چهارراه مزدقینه، مرکز ولیعصر در انتهای حصار ولیعصر، مرکز قدس در میدان بار، مرکز کوی خاتم ششصد دستگاه، مرکز جورقان، مرکز قاسم آباد، مرکز سلامت جولان، مرکز بانو نظری در میدان جهاد، مرکز سمیعی در میدان عین‌القضات، مرکز سمیعی و سعدی در شهرک مدنی، مرکز فرهنگیان در شهرک فرهنگیان، مرکز سلامت شهدا در خیابان تختی و مرکز فرشچیان در دره مراد بیگ انجام می‌شود.
در همین راستا این روزها دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سیناهمدان همزمان با هفت استان دیگر در کشور کارآزمایی بالینی داوطلبین تزریق واکسن ایرانی- کوبایی کرونا را در دستور کار خود دارد و آن طور که گفته می‌شود استقبال بالایی نیز در میان مردم برای تزریق آن شکل گرفته است.
رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا استان همدان از تداوم ثبت نام برای شرکت در فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن خبرداد و افزود: ظرفیت شرکت در این طرح، ثبت نام ۳ هزار نفر است که هنوز به حد نصاب نرسیده است، از این رو افرادی که تاکنون به این ویروس مبتلا نشده‌اند می‌توانند در سامانه مربوطه ثبت نام کنند./همدان‌پیام

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن