Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی اهدای ۶۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های همدان

اهدای ۶۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های همدان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیات اینکه تا پایان دی ماه بیش از 60 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استا اهدا شده گفت: با توجه به فرا رسیدن عید نوروز و آیین خانه‌تکانی، مردم کتاب‌هایی که مورد استفاده نیست را به کتابخانه‌ها اهدا کنند.

به گزارش "همدان نیوز"، عاطفه زارعی اظهار کرد: با توجه به روزهای پایانی سال جاری از مردم تقاضا داریم کتاب‌هایی که نیاز ندارند را به کتابخانه‌های عمومی به منظور غنی‌تر شدن مخازن آنها اهدا کنند.

وی افزود: با توجه به فرا رسیدن عید نوروز و آیین کهن خانه‌تکانی، هر خانواده می‌تواند کتاب‌هایی که دیگر مورد استفاده نیست به کتابخانه‌های عمومی استان همدان اهدا کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان تصریح کرد: خیرینی که علاقمند به مشارکت در امور فرهنگی هستند می‌توانند لیست منابع مورد نیاز کتابخانه‌ها بر اساس اعلام اعضا را دریافت و نسبت به تهیه این اقلام اقدام کنند.

وی با بیان اینکه افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند با خرید و اهدا منابع به کتابخانه‌های عمومی بنا بر قانون از معافیت‌های مالیاتی تا سقف صد درصد استفاده کنند تأکید کرد: تا پایان دی ماه ۶۰ هزار و ۸۳۱ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان توسط افراد حقیقی و حقوقی اهدا شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ نیز بیش از ۹۵ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی اهدا شده که امیدواریم در سال جاری نیز شاهد تحقق این میزان باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان گفت: نهاد کتابخانه‌‎های عمومی کشور به طور مستمر کتاب‌های تازه منتشر شده و تجدید چاپ شده را به صورت مستقیم به کتابخانه‌های عمومی استان ارسال می‌کند که در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد:  بخشی از سهم کتابخانه‌های عمومی از محل درآمدهای شهرداری‌ها نیز برای خرید منابع اطلاعاتی اختصاص دارد که با همکاری شهرداری‌ها می‌توان غنی‌تر کردن منابع کتابخانه‌های عمومی را با سرعت بیشتری پیگیری کرد./ فارس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن