Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی

بارش‌های پراکنده در همدان ادامه دارد

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از ادامه بارش‌های پراکنده در همدان خبر داد و گفت: با توجه به ابرناکی در آسمان استان، تا اوایل هفته آینده کاهش دما نداریم.

ورود سامانه بارشی به استان همدان

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان از ورود سامانه بارشی به این استان در روز چهارشنبه خبر داد و گفت: میانگین این بارش ها بین یک تا پنج میلیمتر پیش بینی می شود.

40 درصد بیماران تنفسی همدان مبتلا به آنفلوانزا هستند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۴۰ درصد از بیمارانی که با علائم تنفسی و سرماخوردگی به مراکز درمانی استان همدان مراجعه می‌کنند مبتلا به آنفلوانزا هستند.

عواقب ترسناک شب‌زنده‌داری برای بدن انسان

براساس پژوهشی تازه درباره تأثیر الگوهای خواب در سلامت انسان، شب‌زنده‌داری ضمن کاهش سرعت چربی‌سوزی در بدن، خطر ابتلا به بیماری قلبی را نیز افزایش می‌دهد.

نام‌نویسی ۱۶۰ هزار نفر در کنکور /۱۴ آبان آخرین مهلت ثبت‌نام

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از تعداد داوطلبانی که در مرحله نخست کنکور ۱۴۰۲ ثبت‌نام کرده‌اند، اعلام کرد.

تقویم آموزشی دانشگاهها تغییر نمی‌کند/کلاس‌های جبرانی برگزار می‌شوند

معاون آموزشی وزیر علوم درباره وضعیت تحصیلی دانشجویانی که در اعتراضات اخیر در کلاس‌های درس حاضر نشدند، توضیح داد: آیین‌نامه‌ها در ارتباط با غیبت دانشجویان در کلاس‌های درس، کاملا روشن و واضح است. تمام کشورهای دنیا در ارتباط با مبحث حضور و غیاب دانشجویان مقرراتی دارند. مقرراتی که کیفیت نظام آموزشی ایران را مشخص می‌کند، منطبق بر نظام جهانی است.

تالاب‌های همدان امسال پذیرای پرندگان مهاجر نیست

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: همه ساله با شروع فصل کوچ پرندگان مهاجر بیش از ۴۰ گونه پرنده آبزی و کنار آبزی مهمان تالاب های زیبای همدان می شد که امسال شاهد کاهش محسوس و قابل توجه فرود این پرندگان با توجه به کاهش شدید منابع آبی و خشک شدن بیشتر تالاب های استان خواهیم بود.

افزایش آلاینده‌های صنعتی در آسمان همدان

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از پیش‌بینی افزایش آلاینده‌های صنعتی در آسمان استان تا نیمه هفته جاری خبر داد.

بارش باران و کاهش دما در اغلب نقاط استان همدان

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و گفت: در این هفته بارش باران و روند کاهشی دما را در استان همدان خواهیم داشت.

ثبت‌نام حدود ۹۷۹ هزار نفر در کنکور

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش از ثبت‌نام حدود ۹۷۹ هزار داوطلب در کنکور نوبت اول خبر داد.

قرار گرفتن ۱۷ استاد دانشگاه بوعلی‌ در فهرست «دو درصد دانشمندان برتر دنیا»

عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا براساس اطلاعات جدید نمایه استنادی Scopus در فهرست دو درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند.

همدان سردترین مرکز استان کشور شد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: دمای هوای شهر همدان در شب گذشته (دوشنبه شب) به چهار درجه سانتیگراد زیر صفر رسید و این شهر به عنوان سردترین مرکز استان کشور معرفی شد.

آسمان همدان بارانی می‌شود

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: فردا دوشنبه در بسیاری از نقاط این استان بارش‌های پراکنده باران رخ می‌دهد.

مقالات دیگر...