Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس

قیمت خرید با کالا کارت الکترونیکی بر اساس سال ۱۴۰۰ خواهد بود

نماینده مردم ملایر در مجلس همچنین عنوان کرد: دولت برای اجرای طرح کالا کارت الکترونیکی به زیرساخت هایی نیازمند است که تا آماده شدن آن تا اطلاع ثانوی یارانه به مردم پرداخت می شود.

گرانی مردم را رنج می‌دهد/ من عذرخواهی می‌کنم

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بررسی مسائل غیر ضروری در جلسات علنی مجلس، گفت: این روزها نمایندگان مجلس به دلیل گرانی ها نمی توانند در مراسمات شرکت کنند چراکه مردم می پرسند شما برای مهار گرانی چه کرده اید.

دستگاه قضا مردم را در جریان نحوه برخورد با مفاسد قرار دهد

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه مردم باید نحوه برخورد با مفاسد را مشاهده کنند گفت: مشخص شدن نتیجه دادرسی‌ها در جامعه، ایجاد اعتماد می‌کند.

‌گرانی کالاها با حذف ارز 4200 تا حدودی طبیعی است

نماینده مردم نهاوند در خانه ملت با بیان اینکه ارز  4200تومانی به نفع دلالان و استفاده‌کنندگان صادراتی بود، عنوان کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی عرضه کالاها را افزایش داد و این امر تقاضا را تحت تاثیر خود قرار داده و سبب بروز مشکلاتی در اقتصاد شد.

امنیت و سلامت زائران اربعین حسینی در اولویت قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار همدان گفت: پس از ۲ سال وقفه به علت شیوع کرونا، امسال دوباره پیاده روی اربعین برگزار می شود بنابراین مدیریت و کنترل جمعیت انبوه متقاضی حضور در این آیین با در نظر گرفتن ۲ مولفه مهم سلامت و امنیت بسیار با اهمیت است و باید در اولویت قرار گیرد.

رسیدگی به ۴۸۱ هزار پرونده در مجموعه قضایی استان همدان

رئیس کل دادگستری استان همدان بیان کرد: از پایان خردادماه سال ۱۴۰۰ تا پایان خرداد ماه سال‌جاری،  ۳۴۹ هزار فقره پرونده در دادگستری رسیدگی شده است که بعضی از آنها بیش از ۲۰۰ نفر شاکی داشتند همچنین ۱۳۲ هزار  هزار فقره در شورای حل اختلاف و در مجموع ۴۸۱ هزار در مجموعه قضایی توسط ۲۴۰ قاضی و ۹۸۰ کارمند و ۶۵۰ عضو شورای حل اختلاف سراسر استان رسیدگی شده است.

باید این نظام را نگه داریم

آیت الله نوری همدانی گفت: باید توجه داشت هر کجا فقر، جهل و ظلم باشد، عدالت نیست و برای اجرای عدالت در سراسر کشور باید همه ابزارها به کار گرفته شود؛ همه آحاد جامعه حتی آن کسی که در دورترین نقطه سیستان و بلوچستان زندگی می کند بر گردن مسوولان حق دارند.

ثروتمندان به کمک نیازمندان بروند/ عدم نظارت بر بازار برای مسئولان عیب است

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی امروز افرادی که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار هستند، می‌توانند با انفاق خود، به جامعه و نیازمندان کمک کنند، گفت: اگر می‌خواهیم اهل انفاق شویم، لازم است که نگاه به مال و ثروت را در وجود خود تصحیح کنیم.

آقایان وزارتی چه پاسخی در مقابل تخلف کم فروشی دارند؟

عضو فراکسیون روحانیت مجلس در توئیتی از تخلف کم فروشی در وزن اجناس توسط برخی شرکت های معروف،گلایه کرد.

خبر خوش برای کارگران طرف قرارداد با دولت

 

 

 

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت : طبق قانون کار باید حقوق کارگران اضافه می شد که دولت تخلف و حقوق کارگران را ۱۰ درصد اضافه کرد ، مجلس به این موضوع ورود پیدا کرده و هیات تطبیق قوانین این مصوبه دولت را ابطال کرد.

قاچاق ۵ هزار میلیارد تومان دارو به خارج از کشور با ارز ترجیحی

نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: قاچاق پنج هزار میلیارد تومان دارو به خارج از کشور، تنها یک نمونه از قاچاق کالاها با ارز ۴۲۰۰ تومانی است و با حذف آن می‌توان انتظار داشت راه قاچاق به خارج از کشور مسدود شود.

عنان کار از اختیار برخی مسئولان خارج شده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: به نظر می‌رسد عنان کار از اختیار برخی از مسئولان خارج شده است و دلالان و واسطه‌گران در حال سوداگری هستند؛ اما اگر دولت و نهادهای نظارتی در این زمینه با عزم راسخ ورود کند می‌تواند این شرایط را مدیریت کند.

پرواز همدان - عربستان برای اعزام حجاج قطعی شد

پرواز همدان به عربستان برای اعزام حجاج بیت‌‌الله الحرام قطعی شد.