Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری

افتتاح سایت موزه همدان در سفر هیات دولت

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان همدان درباره زمان افتتاح رسمی سایت موزه میدان مرکزی شهر همدان گفت: افتتاح رسمی سایت موزه همزمان با سفر هیات دولت به همدان خواهد بود.

خانه خلاق سفال همدان بازگشایی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از بازگشایی خانه خلاق سفال همدان در ۲۴ خردادماه خبر داد.

ارسال پرونده «منظر تاریخ شهری از هگمتانه تا همدان» به یونسکو

مدیرکل میراث فرهنگی-گردشگری و صنایع دستی استان همدان از آماده‌سازی پرونده «منظر تاریخ شهری از هگمتانه تا همدان» برای ثبت در فهرست میراث جهانی و ارسال پرونده آن به یونسکو خبر داد.

بازدید 221 هزار نفر از مناطق گردشگری و اماکن تاریخی استان همدان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: بیش از ۲۲۱ هزار نفر از اسفندماه سال گذشته تاکنون با سفر به این استان از مناطق و جاذبه‌های گردشگری، طبیعی، تفریحی و تاریخی این دیار دیدن کرده‌اند.

بازدید ۱۰۰ هزار نفر از غار علیصدر

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: در فروردین ماه امسال ۱۳۰ هزار نفر از غار علیصدر بازدید کردند.

جذب نیروی متخصص در موزه منطقه‌ای غرب کشور

استاندار همدان با بیان اینکه جذب نیروی انسانی متخصص موزه منطقه‌ای غرب کشور در دستور کار است، گفت: در صدد هستیم تا هر چه زودتر نیروهای متخصص و تحصیلکرده جذب این مجموعه ارزشمند شوند.

تور آشناسازی همدان برگزار می‌شود

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از برگزاری تور آشناسازی همدان همزمان با هفته میراث فرهنگی در این استان خبر داد.

ابلاغ ضوابط حفاظتی و معماری ۱۰ اثر ملی فرهنگی‌تاریخی به استاندار همدان

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دو نامه جداگانه به استاندار همدان نقشه محدوده، عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری دو اثر ملی فرهنگی‌تاریخی در این استان را ابلاغ کرد.

موانع ثبت جهانی "منظر تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان" رفع می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: موانع ثبت جهانی پرونده "منظر تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان" رفع و این عرصه برای بازدید ارزیابان یونسکو آماده می شود.

اقامت ۳۹ هزار مسافر در همدان در تعطیلات عید فطر

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: از نهم تا ۱۶ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری ۳۹ هزار و ۱۵۵ نفر در استان همدان اقامت داشتند.

بازدید ۱۳۱ هزار مسافر از جاذبه‌های گردشگری همدان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: از نهم تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، تعداد ۱۳۱ هزار و ۱۲۴ نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی استان بازدید کرده‌اند.

رزرو بیش از ۹۰ درصد ظرفیت اقامتی همدان/ شهرهای جایگزین معرفی شدند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد ظرفیت اقامتی شهرستان همدان رزرو شده است.

آمادگی مجتمع‌های خدمات رفاهی همدان برای پذیرایی از مسافران در تعطیلات عید فطر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت: مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی استان آماده پذیرایی از مسافران در ایام تعطیلات عید فطر است.