Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی

سرنسخه پزشکان استاندارد می‌شود + جزئیات

مدیر کل نظارت، ارزشیابی و اعتبار بخشی سازمان نظام پزشکی از آغاز به کار سامانه تابلوی مطب و دفترکار جهت ساماندهی و یکپارچه‌سازی تابلو مطب پزشکان از اول آذر ماه امسال و به صورت سراسری، خبر داد.

۵۵ درصد مبتلایان به ایدز در همدان سابقه مصرف مواد مخدر دارند/ تولد ۹ نوزاد از مادران مبتلا به ایدز در همدان

کارشناس برنامه اچ.آی.وی مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: اعتیاد تزریقی همچنان عامل اول انتقال ایدز در این شهرستان بوده به گونه ای که ۵۵ درصد مبتلایان به این ویروس سابقه مصرف مواد مخدر دارند.

راه اندازی سامانه ثبت بیکاران!

وزیر کار گفت: به دنبال طراحی سامانه ثبت بیکاران در کشور هستیم تا با اطلاعات و آمار دقیق‌تر بتوانیم برنامه‌ریزی مناسبی برای رفع معضل بیکاری انجام دهیم.

خدمات رسانی بهزیستی همدان به ۳۰ هزار مددجو

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان همدان گفت: ۲۹ هزار و ۷۰۰ هزار مددجو که با معلولیت‌های مختلف جسمی، حرکتی، شنوایی، ضایعه نخاعی و از کارافتادگی از خدمات تخصصی و حمایتی بهزیستی این استان بهره مند هستند.

۶۰ درصد جمعیت شهری و روستایی همدان غربالگری سلامت روان شدند

مسئول واحد سلامت روان مرکز بهداشت بهداشت شهرستان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۰ درصد از جمعیت شهری و روستایی شهرستان همدان از نظر سلامت روان غربالگری شدند.

انجام تست رایگان ایدز در هشت مرکز بهداشتی همدان

کارشناس برنامه اچ.آی.وی مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: تست ایدز در راستای اجرای پویش (۲۰ در ۲۰) با هدف اطلاع رسانی درباره این بیماری در هشت مرکز بهداشتی شهرستان به صورت رایگان انجام می شود.

۵۳ درصد از زندانیان همدان مجرمان مواد مخدر هستند

مدیرکل زندان های استان همدان گفت: بیشترین میزان زندانیان این استان را مجرمان حوزه مواد مخدر با ۵۳ درصد تشکیل می دهند و زندانیان ناشی از سرقت در رتبه دوم قرار دارند.

زوایای پیدا و پنهان حمایت از کسب و کارهای اینترنتی

یک کارشناس معتقد است بعد از محدود شدن دو پلتفرم خارجی، اگر کسب و کاری بخواهد دوباره فعالیت خود را در یک فضای جدید آغاز کند، ممکن است هزینه بر و طولانی باشد.

۵۰ بیمار همدانی در انتظار پیوند کلیه هستند

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی همدان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۵ بیمار دیالیزی به جمع بیماران کلیوی استان افزوده شده است گفت: هم اینک ۵۰ بیمار در انتظار پیوند کلیه هستند.

شیوع آنفلوانزا در همدان کاهش یافت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان از روند کاهشی شیوع بیماری‌های تنفسی در استان، خبر داد و گفت: کمبود آنتی‌بیوتیک کودکان و سرم خوراکی تا حدودی در استان بهتر شده اما محدودیت‌هایی از نظر تأمین سرم شست‌وشو وجود دارد.

دستور جمع‌آوری برخی آنتی‌بیوتیک‌های وارداتی

وقتی دارویی از هر کدام از این مسیرها وارد کشور می‌شود، ‌نمونه‌برداری از آن‌ها انجام شده و آزمایش‌های کیفی نیز انجام می‌شود تا از سلامت و ایمنی محصول مطمئن شویم و در صورتیکه سلامت و ایمنی داروی وارداتی از سوی سازمان غذا و دارو تایید شود، دارو وارد بازار می‌شود."

گاز مونوکسید کربن ۶۱ نفر را در همدان مسموم کرد

رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۶۱ نفر از در مناطق مختلف این استان و از ابتدای سال جاری تاکنون بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند.

هنوز از پیک آنفلوآنزا عبور نکرده‌ایم/علائم خطر «پنوموکوک» در کودکان

رییس مرکز طبی کودکان با اشاره به وضعیت شیوع آنفلوآنزا و عفونت میکروبی پنوموکوک در اطفال، گفت: هنوز به طور کامل از پیک آنفلوآنزا عبور نکرده‌ایم؛ در عین حال ما در آستانه فصل سرما و زمستان هستیم و ممکن است مجددا پیک جدیدی از آنفلوآنزا را در فصل زمستان داشته باشیم.