Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث پرونده فروش حواله خودرو با ۶۰ شاکی در همدان تشکیل شد

پرونده فروش حواله خودرو با ۶۰ شاکی در همدان تشکیل شد

رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: پرونده فروش حواله خودرو با ۶۰ شاکی در پلیس آگاهی این استان تشکیل شده و ابعاد این موضوع در دست بررسی است.

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ علی اسدبیگی روز شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: پلیس آگاهی با هفت اداره زیر مجموعه خدمت به مراجعان را در دستور کار قرار داده و برای هیچ یک از خدمات وجهی دریافت نمی کند.

وی افزود: یکی از مطالبات مردمی و اولویت های پلیس آگاهی برخورد با سارقان است که در این زمینه توفیقات خوبی سال گذشته و ۲ ماهه امسال کسب شده است.

رییس پلیس آگاهی استان همدان با بیان اینکه سرقت مسلحانه و دیگر سرقت های مهمه در سال جاری نداشتیم اظهار داشت: همدان با تدابیر اتخاذ شده از سوی مسئولان انتظامی و تعامل مطلوب دستگاه قضایی یکی از استان های امن کشور محسوب می شود که کمترین نرخ جرائم را دارد.

سرهنگ اسدبیگی افزود: بیشترین میزان تخلفات این استان شامل سرقت های خُرد از جمله سرقت داخل خودرو، موتورسیکلت، اسباب و اثاثیه اماکن و باغ ها است که برای کاهش سرقت وسایل خودرو باید زیر ساخت هایی نظیر پارکینگ طبقاتی ایجاد شود.

وی اضافه کرد: سرقت اسباب و اثاثیه باغ ها و اماکن اغلب به واسطه سهل انگاری مالکان رخ می دهد با این توضیح که مالک یک باغ از فصل پاییز تا اواسط فصل بهار به خانه باغ سرکشی نمی کند بنابراین سارقان از این فرصت برای سرقت وسایل داخل این محل استفاده می کنند.

رییس پلیس آگاهی استان همدان تاکید کرد: افراد دارای خانه باغ علاوه بر سرکشی باید این محل را به همسایه و فرد امینی بسپارند همچنین از قرار دادن وسایل با ارزش از جمله موتور برق، موتور چاه و یخچال و تلویزیون هنگام خالی بودن باغ در این محل پرهیز کنند.

دستگاه طلایاب شایعه است

سرهنگ اسدبیگی گفت: بیشتر خانواده بر این باورند که سارقان با استفاده از تجهیزاتی از جمله طلایاب، محل دقیق ساختمان و اتاقی که در آن زیورآلات نگهداری می شود را شناسایی سپس این خانه را برای سرقت انتخاب می کنند که این موضوع صحیح نیست.

وی گفت: هیچ گاه خانواده ها زیور آلات را داخل گلخانه یا یخچال قرار نمی دهند و اغلب طلا را در دراور اتاق خواب قرار داده و سارق به محض ورود به داخل واحد مسکونی ابتدا این محل را می گردد.

رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: سارقان برخلاف گذشته که فرش و تلویزون به سرقت می بردند هم اینک پول و زیورآلات را به سرقت می برند چرا که سرقت، حمل کردن و فروش آن راحت است.

درهای ضد سرقت ایمن نیستند

سرهنگ اسدبیگی گفت: درهای ضد سرقت به هیچ وجه نمی تواند ایمنی خانه را تضمین کند چرا که به راحتی با ضربه زدن به قفل باز شده و خاصیت ضد سرقت را از دست می دهد.

وی به خانواده ها توصیه کرد که از آکاردیون (نرده فلزی و حفاظ درب) و قفل های کتابی که امکان قرار دادن دیلم در آن وجود ندارد استفاده کرده همچنین محل سکونت را به دوربین و آژیر مجهز کنند.

رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: بیشترین زمانی که یک سارق از ورود تا خروج از یک منزل مسکونی در نظر می گیرد پنج تا ۱۰ دقیقه است چرا که در صورت طولانی شدن این زمان احتمال دستگیری بالا است.

سرهنگ اسدبیگی ادامه داد: بنابراین باید با افزایش سطح ایمنی منزل مسکونی، پیش بینی نرده و قفل و دوربین، زمینه سرقت را سلب کرد چرا که سارقان راحت طلب بوده و خانه های بدون ایمنی را طعمه خود قرار می دهند.

انهدام ۶۱ باند سرقت

وی یادآوری کرد: ۱۲ ماهه سال گذشته ۶۱ باند سرقت متلاشی، ۲۱۴ سارق حرفه و سابقه دار دستگیر و به ۸۴۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

رییس پلیس آگاهی استان همدان اضافه کرد: هشت باند سرقت سیم برق، ۱۲ باند سرقت وسایل اماکن، خانه باغ و انباری، ۱۶ باند سرقت منزل، سه باند سرقت موتورسیکلت، سه باند سرقت خودرو، چهار باند غیر بومی سرقت احشام، چهار باند سرقت مغازه، یک باند سرقت محموله و بار تریلی در مسیر و هنگام استراحت، سه باند کیف قاپ، یک باند یک جیب بر و یک باند جعل اسناد متلاشی شده است.

سرهنگ اسدبیگی افزود: باند جعل عناوین و کلاهبرداری اقدام به دستکاری و جعل اسناد ملک، زمین، خانه و مغازه کرده و از این طریق کلاهبرداری می کردند.

وی ادامه داد: ۲ ماهه امسال نیز ۹ باند سرقت متلاشی و ۲۴ سارق دستگیر شدند که یکی از باندها «سارقان در حرکت» بود که خود را توریست معرفی کردند در حالیکه بلافاصله پس از سرقت متواری و عازم استان دیگری برای سرقت می شدند.

رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: بانوی غیر بومی موبایل قاپ حرفه ای که در اماکن شلوغ، جمعه و شنبه بازارها اقدام به سرقت موبایل از زنان می کرد در خارج از استان شناسایی دستگیر و به ۱۶ فقره سرقت اعتراف کرد.

سرهنگ اسدبیگی از افزایش ۱۴ درصدی مختومه شدن پرونده قتل خبر داد و گفت: قتل زنجیره ای در استان نداریم و اغلب قتل ها بدون برنامه ریزی قبلی به صورت آنی و لحظه ای و از سر خشم رخ داده است.

وی اضافه کرد: پرونده مبهم و کشف نشده ای در زمینه قتل نداریم و اغلب قتل ها به علت اختلاف مالی، ملکی، ناموسی، اختلاف حساب و مسایل اخلاقی بوده است.

وی تصریح کرد: برخی جوانان داشتن یک سابقه چاقو کشی در پرونده زندگی خود را افتخار می دانند و در نزاع دسته جمعی با هدف قدرت نمایی برای انداختن یک خط روی بدن طرف مقابل چاقو کشی کرده اما موجب مرگ فرد می شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن