Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث جاده‌های همدان ۴۲۲ نفر کشته داد

جاده‌های همدان ۴۲۲ نفر کشته داد

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: طی سال گذشته ۴۲۲ نفر در سوانح رانندگی درون و برون شهری استان همدان جان خود را از دست دادند.

به گزارش "همدان نیوز"، دکتر ارتین کمالی افزود: آمار متوفیان سوانح رانندگی در جاده‌های برون و درون شهری این استان در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ با ۳۶۴ نفر، ۱۶ درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: ۵۷ نفر از این تعداد در سوانح درون شهری، ۳۲۰ نفر در تصادفات برون شهری، ۴۴ نفر در تصادفات مسیرهای خاکی و روستایی و مابقی در حوادث مرتبط با سایر مسیرهای ارتباطی استان همدان جان خود را از دست دادند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان ادامه داد: آمار تصادفات درون شهری سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ به میزان پنج درصد و سوانح برون شهری ۲۸ درصد افزایش یافته اما سوانح محورهای خاکی روستایی ۲۷ درصد کاهش داشته است.

کمالی همچنین از افزایش مصدومان حوادث رانندگی در استان همدان خبر داد و گفت: ۷۷۷۷ نفر شامل ۲۴۷۷ زن و ۵۳۰۰ مرد در تصادفات سال ۱۴۰۱ مجروح شدند که این آمار در سال ماقبل آن ۶۳۱۸ نفر بوده است.

وی بیان کرد: رعایت قوانین و مقررات، توجه به علائم رانندگی و اخطارهای پلیس و نهادینه شدن فرهنگ رانندگی در میان مردم نقش مؤثری در کاهش آمار فوتی‌ها و مصدومان تصادفات جاده‌ای دارد که باید با نقش آفرینی دستگاه های متولی و فرهنگی به مرحله اجرا برسد./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن