Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی کرونا مصرف بنزین را در همدان کاهش داد

کرونا مصرف بنزین را در همدان کاهش داد

b_150_150_16777215_00_images_sookht01.jpg

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان از کاهش مصرف فرآورده های نفتی مایع بنزین و نفتگاز و افزایش مصرف گاز طبیعی فشرده CNGدر استان خبر داد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، امین روستایی با بیان این مطلب گفت: بر خلاف چند سال گذشته، امسال در روزهای پایانی سال۹۸ و نقطه اوج مصرف سوخت، با درایت و آگاهی هم استانی ها در ماندن در خانه و کاستن از ترددها شاهد افزایش مصرف سوخت های مایع نبودیم بلکه آمارها حکایت از کاهش محسوس مصرف بنزین و نفتگاز در بخش حمل ونقل دارد.

وی افزود: در ۸ ناحیه استان همدان از ابتدای اسفندماه سال جاری تا پایان روز بیست و دوم این ماه ۹ میلیون و ۸۳۷ هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده مصرف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ (۹ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب)، حدود ۳ درصد افزایش را نشان می دهد.
ایشان با بیان اینکه به ازای مصرف هر یک مترمکعب سی ان جی به میزان تقریبی ۰,۹ در مصرف بنزین صرفه جویی خواهد شد تصریح کرد: با توجه به آمار بالا، در بازه زمانی اشاره شده، در استان همدان نزدیک به ۹ میلیون لیتر در مصرف این نوع سوخت صرفه جویی شده است.
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان با توجه به مصرف ۲۴ میلیون و ۳۸ هزار لیتر بنزین در ۲۲ روزه اسفند ۹۸ و قیاس آن با مصرف ۳۱ میلیون و ۷۷۵ هزار لیتری در همین مدت سال قبل، از کاهش چشمگیر ۲۴ درصدی مصرف خبر داد.
روستایی با توجه به نزدیک شدن به سال جدید و ایام نوروز سال ۹۹ خاطرنشان کرد: تمامی جایگاه های عرضه سوخت استان همدان با تمام ظرفیت آماده سوخت رسانی به شهروندان بوده و در حال حاضر هیچ جایگاهی غیر فعال نیست.
وی یادآور شد: در پی شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشور و همچنین ابتلای چند تن از هم استانی های عزیز به بیماری ناشی از آن، در راستای پیشگیری از انتشار بیشتر این ویروس، مالکان و متصدیان جایگاه را موظف به رعایت موارد و اصول بهداشتی از جمله سوختگیری توسط اپراتور، ضدعفونی مستمر تجهیزات، عدم دریافت وجه نقد و در دسترس قرار دادن دستکش های یکبار مصرف برای استفاده مشتریان کرده و خود نیز در کنار دیگر دستگاه های نظارتی، ناظر بر اجرای بی عیب و نقص وظایفشان هستیم.
این مقام مسئول همچنین آغاز طرح بازرسی و نظارت نوروزی و حضور تیم‌های اعزامی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان در جایگاه های سوخت‌رسانی استان، بر محور ارزیابی رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را اعلام و از استمرار این بازرسی ها تا پایان فروردین ماه گفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن