Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی در "دسته‌گل" خودروها شخصیت دارند

در "دسته‌گل" خودروها شخصیت دارند

b_150_150_16777215_00_images_Karwash03.jpg

در سفرهایم به کشورهای دور و نزدیک داشتم حسرت می‌کشیدم که چرا ما ایرانی‌ها با همه شایستگی، فرهنگ و تمدن پربارمان از بسیاری دستاوردهای روز دنیا و روش های نوین زندگی بی نصیب مانده ایم و خیلی از کارهای روزمره را با همان سبک و سیاق نیم قرن پیش و با زحمت و دردسر فراوان انجام می‌دهیم!

پرویز محمدی_ یکی از آن پدیده های مدرن که به دلیل علاقه شخصی ام به اتومبیل، بیشتر موجب حسرتم می‌شد مجتمع های خدمات خودرو و کارواش در کانادا، اروپا، دبی و مالزی بود که در هر سفر، ذوق زده با خودروی دوستانِ مقیم در آن کشورها، سری به کارواش‌ها می‌زدم و از خدمات و سرویس دهی آنها لذت می‌بردم؛ البته لذت کم دوامی که وقتی به یاد کارواش های سنتی و کم امکانات وطنم می‌افتادم تبدیل به یأس و حسرت می‌شد.

دیدم که با حسرت خوردن و آرزو کردن برای داشتن دنیایی بهتر، کاری پیش نمی رود. اتفاقی هم افتاد که مزید بر ایجاد انگیزه ای قوی شد تا آستین‌ها را بالا بزنم و بهترین و مجهزترین کارواش کشور را در زادگاهم همدان تاسیس کنم تا همشهریانم از خدمات آن بهره برده و از لذت آن برخوردار شوند.

آن اتفاق چه بود؟

در آذر ماه سال ۹۱ یکی از دوستانم - که با اتومبیل خارجی و گرانقیمت خود - میهمان من در همدان بود خواست در یکی از کارواش های خوب شهر خودرو اش را تمیز و نظافت کند. به اتفاق تقریبا به بیش از ده کارواش در سطح شهر سر کشیدیم که میهمان حساس و وسواس ما حاضر نشد در هیچکدام از کارواش‌ها اتومبیل اش را شستشو کند و ماشین خود را با همان وضعیت کثیف به تهران برگرداند تا در پایتخت خدمات بگیرد.

این اتفاق ساده و چند جمله ی کنایه آمیز آن دوست تهرانی درباره همدان و امکانات محدودش در حوزه خدمات موجب شد تا تصمیم بگیرم بهترین کارواش کشور را در همدان تأسیس کنم و از فردای همان روز استارت انجام این کار زده شد.

{nomultithumb}

b_150_150_16777215_00_images_IMG-20210221-WA0011.jpg

فقط اهل کسب و کار و صنعت و تولید و نوآوری می‌دانند که در این سال‌ها برای ساختن "دسته گل" چه مصیبت‌ها کشیدم، چه هزینه‌ها دادم و چقدر اذیت شدم اما هرگز عقب ننشستم و رنج‌ها را - که متاسفانه عمدتاً از سوی دستگاههای مسئول که دائم شعار حمایت از تولید و ایجاد اشتغال می‌زنند - به جان خریدم تا به امروز که «دسته گل» همدان در آستانه شکفتگی و آغاز به کار آزمایشی قرار گرفته است و حداقل ۴۰ نفر در آن مشغول به کار شده اند.
لازم میدانم به اطلاع همشهریان عزیز برسانم که مجموعه ی "دسته گل" که فاز اول آن اتوواش تمام اتوماتیک تونلی است و ظرفیت سرویس دهی به سی دستگاه خودرو سواری در هر ساعت را دارد - و فازهای بعدی آن فروشگاه و یک مجموعه ی تفریحی ورزشی و آب درمانی است - با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در زمینی به وسعت ۱۵۰۰ متر مربع با بیش از ۲۸۰۰ متر بنا احداث شده که فعلا فقط فاز یک آن به بهره برداری رسیده و برای تکمیل فازهای بعدی بیش از ۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید لازم است.
دستگاه تماماً اتوماتیک و هوشمند " دسته گل" از شرکت washtec آلمان به قیمت ۲۸۰ هزار یورو خریداری شده که یکی از بهترین و شاید بتوان گفت اولین دستگاه شستشوی اتوماتیک خودرو در جهان است که زیر و روی ماشین را با استفاده از بهترین مواد شستشو (فوم، شامپو و واکس بدنه) ساخت شرکت MAFRA از ایتالیا با بالاترین کیفیت و ظرف کمتر از ۵ دقیقه شسته و کاملاً خشک می‌کند.
نکته ی اساسی در شستشوی خودرو، استفاده از آب مقطر در اتوواش "دسته گل" است که با تولید توسط دستگاه تصفیه آب (RO) صورت گرفته و ترکیب این آب با واکس بدنه موجب درخشندگی رنگ خودرو و نیز آب گریز شدن سطح آن شده و در یک نگاه سطحی تفاوت آشکار کیفیت شستشو برای مشتریان کاملاً آشکار و محسوس است.
یکی از نقاط ضعف بزرگ کارواش های همدان نداشتن محیطی مناسب برای همشهریان جهت استراحت در زمانی است که خودرویشان در حال گرفتن خدمات است. "دسته گل" با احساس این نیاز، فضایی بسیار مناسب و در خور شأن مشتریان گرانقدر، تدارک دیده که همسنگ بهترین کافی شاپ های شهر بوده و با سرویس عالی و البته قیمت مناسب از مراجعین پذیرایی و اوقات خوشی را برای مشتریان عزیز فراهم می‌کند.
پرسش های زیادی در مورد قیمت خدماتی که در "دسته گل" ارائه می‌شود مطرح می‌شود که باید گفت بهای خدمات دریافتی با توجه به کیفیت و مواد مصرفی، بسیار بسیار مناسب و با صرفه است ؛ از این جهت که اولاً سرعت ارائه خدمات در "دسته گل" با به کارگیری نیروهای آموزش دیده بالاست و یک بار مراجعه به ما معادل دو تا سه بار رجوع به کارواش های معمولی است. این ادعای ما نیست؛ اقرار مشتریانی است که تاکنون افتخار حضور خود را نصیب ما کرده و در تماس‌ها و یا مراجعات بعدی رضایت خویش را ابراز کرده اند.
اگر ادّعا کنم که "دسته گل" در نوع خود بهترین اتو کارواش ایران به شمار می‌رود گزافه نگفته ام، چرا که سراغ ندارم در هیچ کجای کشور در حدّ ما به این رسته ی شغلی‌‌ِ خدماتی جدّی نگاه شده باشد و نشنیده ام که در هیچ شهری بنایی را با هدف تأسیس کارواش از نو احداث و در ساخت آن از نظر مشاوران مطرح کشور بهره گرفته باشند.
یقین می‌دانم در کنار همه این مزیت ها، این واقعیت که کارواش «دسته گل» حداقل در این زمینه، فاصله کشور و همدان ما را با دنیای متمدن کوتاه کرده است احساس غروری خوش آیند نصیب تان خواهد کرد و هموطنان ساکن در شهرهای دیگر هم خواهند کوشید از «دسته گل» همدان برای رویاندن «دسته گل»هایی در شهر و دیار خود الگو و سرمشق بگیرند.
در پایان باید تأکید کنم هنوز در ابتدای راه هستیم و تا رسیدن به اهدافی که برای خودمان - بلند - ترسیم کرده ایم فاصله داریم.
می خواهیم "دسته گل" را در کل کشور به یک برند مطرح تبدیل کنیم تا از این طریق نام شهرمان را نیز پر آوازه تر سازیم.
پس لطفا از امروز «دسته گل» را هم به فهرست دیدنی های تان بیفزایید. نظرات، پیشنهادها و انتقادهای خود را از ما دریغ نکنید تا روز به روز بر کارآمدی مان بیفزاییم، چون در "دسته گل" خودروها نیز شخصیت دارند.

پرویز محمدی
بانی اولین «دسته گل» ایران در همدان

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن