Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه وسیله نقلیه در همدان دوگانه‌سوز شدند

چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه وسیله نقلیه در همدان دوگانه‌سوز شدند

b_150_150_16777215_00_images_aminroostayi.jpg

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: تعداد خودروهاي عمومي ناوگان حمل و نقل سبك استان همدان اعم از تاكسي‌هاي داخل شهري، اينترنتي و وانت بار كه با تسهيلات وزارت نفت دوگانه سوز شده‌اند به مرز 4500 دستگاه رسيد.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایي از شتاب‌گيري و اجراي با دقت و جديت طرح بزرگ تبديل خودروهاي عمومي تك سوز به دوگانه سوز با استفاده از تسهيلات وزارت نفت در سراسر استان خبر داد.
وي گفت: از ابتدای اين طرح تا کنون 4 هزار و 404 دستگاه از خودروهاي واجد شرایط دوگانه سوز شده‌اند.
روستايي با بيان اينكه در شرايط فعلي دوگانه سوز كردن هر خودرو نزدیک به 10 ميليون تومان هزينه دارد تصريح كرد: اين هزينه براي خودروهاي عمومي تاكسي و وانت كامل رايگان بوده و تا سقف 80 درصد هزينه ها نيز براي ديگر خودروهاي اينترنتي را وزارت نفت تقبل كرده است.
وی ادامه داد: مسؤولان و کارشناسان منطقه، به طور مستمر از 7 کارگاه مجاز تبدیل در استان بازدید و در صورت وجود مشكلات احتمالي در روند كار، امور را منعكس و تا رفع آن پيگيري خواهند كرد.
مدير منطقه همدان با اشاره به اينكه مصرف گاز طبيعي فشرده (cng) در پايان مردادماه سال جاري، 14 ميليون و 638 هزار مترمكعب بوده است، اظهار کرد: با استفاده از فرمول جايگزين معادل مصرف سي ان جي نسبت به بنزين، در این ماه 13 ميليون ليتر در مصرف بنزين صرفه جویی شده است.
امين روستایی يادآور شد: ظرفيت بالايي در كارگاه هاي تبديل در استان وجود دارد؛ اما تقاضا براي دوگانه سوز كردن كم است.
وی خاطرنشان كرد: روال ثبت نام و تقاضا مانند گذشته بوده و متقاضیان مشمول طرح باید در سامانه اینترنتی GCR.NIOPDC.IR ثبت نام کرده، کارگاه مورد نظر خود را انتخاب و پس از دریافت کد رهگیری در صف انتظار قرار گيرند تا به محض اعلام، براي دوگانه سوز شدن خودروي خود مراجعه کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن