Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی ۳۶۴ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شد

۳۶۴ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان از انسداد ۳۶۴ حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه در این استان خبر داد و گفت: با مسدود کردن این چاهها، هشت میلیون و ۴۵۵ هزار متر مکعب در استفاده از آب های زیرزمینی جلوگیری شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد ضروری اظهار داشت: شهرستان های کبودرآهنگ با انسداد ۱۵۲ حلقه چاه و فامنین با انسداد هفت حلقه چاه به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد انسداد چاه‌های غیرمجاز در این مدت را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: در شهرستان بهار ۱۱۵ حلقه و در همدان نیز ۸۷ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و مسدود شده است.

ضروری تصریح کرد: با اجرای طرح تعادل بخشی از نیمه دوم سال ۱۳۹۳ تاکنون، پنج هزار و ۶۲۴ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود و موجب جلوگیری از اضافه برداشت بیش از ۳۱۶ میلیون متر مکعب در مصرف آب‌های زیرزمینی شده است.

وی با اشاره به همکاری مناسب دادگستری، پلیس و دستگاه های اجرایی برای انسداد چاه های غیرمجاز، خاطرنشان کرد: در همین ارتباط امسال با نصب ۲۳۷ کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی این استان، افزون بر ۳۰ میلیون متر مکعب در مصرف آب زیرزمینی صرفه جویی شده است.

سرپرست شرکت آب منطقه ای استان همدان تصریح کرد: ۲۳ گروه گشت و بازرسی در راستای نظارت بر چاه‌های مجاز، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های استان همدان به طور شبانه‌روز دشت‌های منطقه را کنترل می‌کنند.

وی اظهار داشت: با چاه‌های مجاز موجود در استان همدان که برداشتی بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز در راستای حفاظت از منابع آبی استان، برخورد می‌شود.

ضروری تاکید کرد: بر اساس اجرای برنامه های طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی، پیش بینی می شود تا پایان سال جاری ۳۰۰ حلقه چاه غیر مجاز دیگر نیز با ظرفیت ۱۰ میلیون متر مکعب، در مناطق مختلف استان همدان شناسایی و مسدود شود./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن