Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی تعلل شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی

تعلل شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از کاهش نرخ بیکاری استان خبر داد و گفت: براساس مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان همدان در فصل پاییز ۱۴۰۲، هفت درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۹.۶ درصد بوده، کاهش ۲.۶ درصدی دارد.

به گزارش "همدان نیوز"، یوسف شعبانی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی استان همدان ۴۳.۶ درصد بوده است، اظهار کرد: سهمیه مشاغل خانگی با متمم ۱۶۱ میلیارد تومان بوده که از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۲ میلیارد تومان به ۱۳۴۰ طرح پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کل سهمیه استان به بانک‌ها معرفی شده است، یکی از مشکلات تسهیلات مشاغل خانگی را تعلل در شبکه بانکی دانست و تصریح کرد: تاکنون ۱۶۱ میلیارد تومان طرح مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان به بانک‌ها معرفی شده اما تاکنون ۱۰۲ میلیارد آن پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان خاطرنشان کرد: تعهد اشتغال استان همدان در سال‌جاری ۲۰ هزار و ۷۰۶ فرصت شغلی بوده است.

وی از کشف ۵۲۸ اشتغال غیرقانونی در استان همدان خبر داد و یادآور شد: استان همدان کماکان استان ممنوعه برای اشتغال اتباع خارجی بوده و کارفرمایان متخلف اعمال جریمه خواهند شد که از ابتدای امسال تاکنون ۲۷۰ مورد بازرسی در استان صورت گرفته که ۵۲۸ نفر اتباع بیگانه مشغول به کار در استان شناسایی شد که برای کارفرمایان این افراد شش میلیارد و ۸۳۳ میلیون تومان جریمه ابلاغ شده است.

شعبانی با بیان اینکه هر فرد پنج برابر حداقل دستمزد جریمه می‌شود، اشتغال غیرقانونی استان را سه برابر میزان کشفیات تخمین زد و خاطرنشان کرد: کوره‌های آجرپزی، سیلیس‌کوبی‌ها و گلخانه‌ها بیشترین فراوانی اشتغال اتباع بیگانه را به خود اختصاص می‌دهند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن