Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا خدمات شهری در همدان با علم روز انجام شود

خدمات شهری در همدان با علم روز انجام شود

b_150_150_16777215_00_images_badami.jpgرئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان گفت: اقدامات مدیریت شهری باید بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی صورت پذیرد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، حمید بادامی نجات در نخستین جلسه هیئت امنای مرکز مطالعات و پژوهش های شورا با بیان این مطلب افزود: تشکیل این مرکز اقدامات ارزشمندی بود که در دوره چهارم شورا  بنا نهاده شد.

بادامی نجات با بیان اینکه بنای هر کاری با مطالعات و پژوهش است، افزود: عمده واحدهای تولیدی و صنعتی با علم روز پیش می‌روند و واحدهایی به نام تحقیق و توسعه دارند و وقتی صنعت و تولید با این روند پیگیری و انجام می شود بهتر است خدمات شهری هم با علم روز انجام شود.

وی با شاره به اینکه شهرداری یک نهاد خدماتی بزرگی محسوب می شود، اضافه کرد: تشکیل مرکز مطالعات وپژوهش های شورا می تواند در موفقیت مدیریت شهری در اجرای پروژه ها و انجام وظایف بسیار تاثیرگذار باشد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: با توجه به اینکه طی چهار سال دوره فعالیت شورای چهارم اقدامات مناسبی در مرکز صورت گرفته، انتظار می رود در چهار سال آینده نیز با ادامه این روند کارهای موثری در راستای توسعه و آبادانی همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین صورت پذیرد.

بادامی نجات برگزاری همایش و سمینارهای علمی در حوزه مدیریت شهری برای مدیران و پرسنل را ضروری دانست و یادآور شد: در این راستا بزودی کارگاه آموزشی یک روزه برای آگاهی مدیران و کارشناسان شهرداری همدان با موضوع پیوست نگاری فرهنگی در همدان برگزار می شود.

وی اظهار کرد: این سمینار در راستای آشنایی مدیران شهری با پیوست نگاری فرهنگی در اجرای پروژه ها و طرح ها برگزار می شود چرا که در تدوین طرح ها باید پیوست فرهنگی و اجتماعی مورد توجه واقع شود.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم ضمن تشکر از اعضای دوره چهارم شورا در تشکیل مرکز مطالعات و پژوهش ها و اقدامات صورت گرفته در چهار سال گذشته در این مرکز، گفت: اساسنامه این مرکز با اندک تغییراتی در شورای عالی استانها برای سراسر کشور مصوب شد و این باعث افتخار برای شورای همدان است.

ابراهیم مولوی اضافه کرد:  انتظار می رود با توجه به بنایی که نهاده شده در دوره پنجم شاهد تحول بنیادین و اساسی در مباحث این مرکز باشیم.

مولوی با بیان اینکه تمامی مباحث مدیریت شهری باید پیوست  علمی داشته باشد، افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی، هدف مرکز مطالعات و پژوهش های شورا بر این است که در اجرای طرح های مدیریت شهری از دوباره کاری و از آزمون و خطا جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان هم بر توجه به پیوست های فرهنگی و اجتماعی پروژه های شهری تاکید کرد.

نرگس نوراله زاده افزود: ضروری است در اجرای سمینار و همایش های علمی با برنامه وارد شده و محتوای مناسبی را براری آموزش مدیران و پرسنل شهرداری تدوین کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن