Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا همدان شهر بدون پلاستیک ‌می‌شود/ دفن روزانه 20 تن کیسه پلاستیکی در همدان

همدان شهر بدون پلاستیک ‌می‌شود/ دفن روزانه 20 تن کیسه پلاستیکی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_alizamir.jpgمعاون خدمات شهري شهرداری همدان با بیان اینکه کيسه هاي پلاستيکي به یک معضل بزرگ تبدیل شده است، گفت: از پسماندهاي روزانه شهر همدان، معادل 20 تن "کيسه پلاستيکي" دفن مي‌شود.

به‌گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری همدان، وحید علی‌ضمیر افزود: کيسه پلاستيکي سال‌هاي سال طول مي‌كشد كه در طبيعت تجزيه شود و در اين راستا يكي از اقدامات مهم براي كاهش استفاده از کيسه‌هاي پلاستيکي ، آموزش و فرهنگسازي است، در واقع مردم بايد با خطرات زيست ‌محيطي استفاده از کيسه‌هاي پلاستيکي آشنا شوند‌.

وي ادامه داد: فروشگاه‌ها مي‌توانند درعدم استفاده از پلاستيک پيش‌قدم شوند، مردم بايد از اين فروشگاه‌ها بخواهند که پلاستيک کمتري توليد کنند، رسانه‌ها نيز بايد به اين موضوع به عنوان يک مطالبه مردمي نگاه کنند تا زميني عاري از پلاستيک داشته باشيم.

وي با اشاره به پويش بزرگ" همه داناييم براي نه به کيسه‌هاي پلاستيکي"  گفت : همدان بايد به عنوان شهري بدون پلاستيک باشد که اين مهم با کمک مردم ممکن مي‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان تصریح کرد: حذف کیسه‌های پلاستیکی به طور کامل امکانپذیر نیست، اما می‌توان کم کم میزان آن را کاهش داد و کیسه‌های پارچه‌ای و پاکت‌های کاغذی قابل بازیافت را جایگزین آن کرد.

علي‌ضمير بیان كرد: به مناسبت گرامیداشت روز جهانی بدون کیسه‌های پلاستیکی (۲۱تیرماه)، سازمان مديريت پسماند نيز اقدام به برگزاري مراسمي در روز 20 تير ماه از ساعت 18:30 در خود سازمان مي‌کند.

وی افزود: اين مراسم با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر و جمعي از مديران شهري با حضور هنرمندان  و ايجاد لحظات شاد براي شهروندان با هدف استفاده بهينه، بازيافت و استفاده مجدد از پلاستیک برگزار خواهد شد.

علي‌ضمير خاطرنشان کرد:  همشهريان عزيز مي‌توانند پسماندهاي خشک خود را به ايستگاه‌هاي بازيافت که در سطح شهر وجود دارند تحويل دهند و در قبال آن پول نقد یا شوینده، لوازم‌التحریر و کارت‌های قرعه‌کشی فصلی دريافت کنند و شهروندان فعال در امر تفکیک پسماند از مبداء در ویژه برنامه‌های به اجرا درآمده معرفی و جایزه به ایشان اهداء می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن