Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا امسال احداث BRT در همدان قطعی است

امسال احداث BRT در همدان قطعی است

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه موضوعات ترافیکی از اولویت‌های شوراست، گفت: احداث اتوبوس تندرو(BRT) همدان در سال‌جاری قطعی است.

به گزارش "همدان نیوز"، مهدی حیدری با بیان اینکه در سال‌جاری احداث BRT در دستور کار شهرداری است، اظهار کرد: یکی از دلایلی که شهروندان همدانی از اتوبوس استفاده نمی‌کنند، تأخیر در زمان حرکت است که در این راستا موضوع BRT توسط شهرداری مطرح و پیگیری می‌‎شود.

این عضو شورا افزود: راه‌اندازی BRT یکسری تصمیم‌گیری‌ها در زمینه انتخاب مسیرها و جزئیات نیاز دارد که سه تا چهار ماه زمان می‌برد اما احداث BRT در همدان قطعی است.

نرخ کرایه تاکسی در گذشته غیرواقعی بوده است

وی با اشاره به اینکه در شهری مانند اصفهان حمل و نقل عمومی ۲۰ درصد از سفرهای درون شهری را شامل می‌شود در حالیکه این عدد در همدان چهار یا پنج درصد است، درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی در همدان، تصریح کرد: طی چندین سال گذشته نرخ‌گذاری ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت دستوری و غیرواقعی بوده است.

حیدری با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها از ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان اعمال شده است، افزود: رانندگان تاکسی کم‌درآمدترین قشر هستند که با توجه به بالا رفتن قیمت اقلام مصرفی و تورم موجود نتوانستند ناوگان خود را نوسازی کنند.

وی با اشاره به بسته‌های حمایتی نوسازی ناوگان تاکسیرانی در همدان، یادآور شد: هوشمندسازی ناوگان تاکسیرانی در راستای توسعه سیستم هوشمند برای پرداخت الکترونیکی تحت عنوان تاکسی‌یار در سال جاری دیده شده است.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر همدان درباره افزایش نرخ کرایه اتوبوس نیز خاطرنشان کرد: نرخ کرایه اتوبوس‌ها در پرداخت الکترونیک کمتر از پرداخت بدون کارت است به طوریکه پرداخت کرایه اتوبوس‌ها ۱۵۰۰ بوده که در نرخ های جدید ۲۵۰۰ تومان شده است.

بسته ۶۰۰ میلیاردی برای ترافیک همدان

حیدری با بیان اینکه هزینه‌های اتوبوسرانی در هر سفر بالای ۶۰۰۰ تومان است، اظهار کرد: سازمان اتوبوسرانی هزینه‌ای که باید برای تأمین اجتماعی پرسنل پرداخت کند را خرج هزینه‌ها کرده و علت آن است که هزینه حمل و نقل با هزینه دریافتی خیلی فاصله دارد.

وی با اشاره به اینکه در بودجه ۱۴۰۲ شهرداری یک بسته ترافیکی با مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان قرار داده شده است، تصریح کرد: یکی از سرفصل‌های بودجه ۱۴۰۲ خرید اتوبوس جدید است که حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان برای این موضوع دیده شده است.

این عضو شورا با بیان اینکه هوشمندسازی زیرساخت های ترافیکی در همدان وجود ندارد، گفت: در بودجه ۱۴۰۲ موضوع هوشمندسازی زیرساخت های ترافیکی دیده شده و در سال جاری همه تقاطع‌های شهر هوشمند می‌شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر همدان از ایجاد پارک‌سوار در دو نقطه از شهر همدان خبر داد و مطرح کرد: امسال پروژه غیرهمسطح سازی در دو نقطه میدان مدرس و میدان امام حسین(ع) کلنگ‌زنی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اضافه کردن میدل باس برای معابری که اتوبوس نمی‌تواند حرکت کند از دیگر برنامه‌های شهرداری همدان در بحث ترافیکی است، یادآور شد: همچنین سیستم حمل و نقل سبک انفرادی به ویژه در رینگ مرکزی شهر در سال جاری هدف‌گذاری شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن