Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا عوارض مرمت خانه‌های تاریخی همدان رایگان شد

عوارض مرمت خانه‌های تاریخی همدان رایگان شد

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان گفت: برای نخستین‌بار در سال ۱۴۰۲ یک بند در تعرفه شهرداری آمده که هیچ عوارضی برای مرمت، نگهداری، باز زنده‌سازی و احیای خانه های تاریخی به ثبت رسیده اخذ نشود و کاملا رایگان است.

به‌گزارش "همدان نیوز" و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان، حمید بادامی‌نجات گفت:  همدان پایتخت تاریخ و تمدن کشوری است که خود ادعای تمدن و قدمت چندین هزار ساله در دنیا دارد و اقدامات گردشگری در همدان می تواند به توسعه شهری کمک کند.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان اظهار کرد: کاری که امروز در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری اتفاق افتاده، بسیار ارزشمند است و حاصل تلاش تمام پرسنل شهرداری است به طوری‌که سال ها پیش وظایف شهرداری یکسری وظایف مشخص از جمله ارائه خدمات شهری، کارهای عمرانی و حفظ شهر بود اما هر سال که می‌گذرد وظایفش متنوع تر و بیشتر می شود.

او افزود: امروز تلاش در حوزه گردشگری و کارهای فرهنگی یکی از اقدامات بزرگی است که نباید از آن غفلت کنیم، اقدام بزرگ این است که خانه پوستی زاده که سال ها پیش تملک شده بود، امروز به مکانی تاریخی برای مردم و بازدیدکنندگان تبدیل شده است.

این عضو شورا بیان کرد: در حدود ۱۷۰ خانه تاریخی در سطح شهر همدان وجود دارد که می توان با ایجاد ارزش افزوده برای آن‌ها، به مکانی دیدنی برای مردم تبدیل شود و با توجه به اینکه امسال قرار است هگمتانه به عنوان یک اثر فاخر و بازمانده از گذشتگان ثبت جهانی شود، میراث فرهنگی به تنهایی نمی‌تواند در این راستا اقدام کند بلکه شورا، شهرداری و استانداری باید به کمک بیایند به طوری‌که احیای خانه پوستی‌زاده یکی از گام‌هایی است که برای ثبت جهانی برداشته شده و سازمان عمران منطقه ۴ کارش را در زمینه سامان‌دهی محور گردشگری آغاز کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن