Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس روند رسیدگی در دیوان عدالت اداری کند است

روند رسیدگی در دیوان عدالت اداری کند است

b_150_150_16777215_00_images_kazemi.malayer.jpgنماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه روند رسیدگی ها در دیوان عدالت اداری کند است.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد کاظمی نماینده موافق با طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری عنوان کرد: به موجب اصل 103 قانون اساسی دیوان عدالت اداری برای رسیدگی به اعتراضات مردم نسبت به دستگاه های دولتی از ابتدای انقلاب تشکیل شده ولی متاسفانه در سال های اخیر تشکیلات دیوان سالارانه این مجموعه نه تنها موجب کاهش شکایات مردم نشده بلکه نارضایتی های بیشتری را به دنبال داشته است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متاسفانه روند رسیدگی ها در دیوان کند بوده که در این طرح سعی شده بر کاهش زمان اطاله دادرسی تمرکز ویژه ای شود.

وی ادامه داد: البته باید قبول کرد که بخشی از ایرادات وارده به دیوان عدالت اداری به علت کمبود عده و بودجه این مجموعه است اما بخشی از آن نیز مربوط به قوانین این مجموعه بوده که نیاز به اصلاح دارد.

کاظمی در پاسخ به مخالفانی که از عدم ارائه لایحه برای اصلاح قانون دیوان عدالت اداری انتقاد کردند، گفت: رئیس قوه قضائیه و نماینده دولت با طرح مذکور موافقت کردند و این طرح با نظر قوه قضائیه و دولت تدوین شده است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه محور اصلی طرح کاهش اطاله دادرسی و رسیدگی دو مرحله ای به پرونده ها به جای سه مرحله است، خواستار رأی مثبت نمایندگان به کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری شد./خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن