Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس اختصاص بخشی از مبلغ زکات جمع‌آوری شده در همدان به حوزه مدرسه‌سازی

اختصاص بخشی از مبلغ زکات جمع‌آوری شده در همدان به حوزه مدرسه‌سازی

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: بخشی از مبلغ زکات جمع‌آوری شده در استان با هماهنگی شورای زکات همدان به حوزه مدرسه‌سازی اختصاص پیدا می‌کند.

به گزارش "همدان نیوز"، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی پیرامون برگزاری بیست‌وچهارمین همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز استان همدان، اظهار کرد: هر شخص می‌تواند با اهداء حتی یک آجر در حرکت مبارک مدرسه سازی و رفع مشکلات فضاهای آموزشی سهیم باشد.

شعبانی تصریح کرد: فرهنگسازی در جهت ترویج این حرکت ملی از وظایف ائمه جماعات است و بعد از دوران محدودیت های کرونایی و بازگشایی مراکز و اجتماعات، به ترویج این طرح مهم خواهیم پرداخت.

وی با بیان اینکه این طرح نو در راستای حل مشکلات سخت‌افزاری آموزش و پرورش است، مطرح کرد امیدواریم روزی را شاهد باشیم که نیاز و کمبودی در حوزه فضاهای آموزشی نباشد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه برخی پولی که دارند هم خود از آن استفاده می‌کنند و هم دیگران از آن بهره‌مند می‌شود که مصداق این افراد خیرین هستند، عنوان کرد: برخی وجودشان پر خیر و برکت و رحمت است و برای جامعه مظهر رحمانیت و خیر رسانی هستند.

شعبانی با تاکید بر اینکه قدم گذاشتن در مسیر خیر خدمت‌رسانی رسانی توفیق بزرگی است که نصیب انسان می‌شود، عنوان کرد: کار خیرین مدرسه‌ساز باعث علم و علم‌آموزی است.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است فردی اهل خیر باشد و به فقیری خدمت‌رسانی کند و فردی نان یک شب فقیر را بدهد اما گاهی مدرسه‌ای ساخته می‌شود که ۲۰۰ یا ۳۰۰ سال پرفسورها، فقیهان و دانشمندان زیادی در آن تربیت می‌شود بنابراین وجود برخی‌ها در جامعه مثل باران و باعث خیر و رحمت است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه بسیاری که در این مدارس تربیت می‌شوند و خیرشان در جامعه اسلامی به دیگران می‌رسد از آن خیر نصیب خیرین مدرسه‌ساز هم می‌شود، گفت: بدون توفیق الهی نمی‌توان در مسیر خیر قرار گرفت.

شعبانی با اشاره به اینکه انسان هر هدفی داشته باشد به آن خواهد رسید، ادامه داد: ممکن است هدف ابدی باشد و به آن برسیم و ممکن است هدف زودگذر باشد و چند صباحی به آن برسیم اما ماندگار نباشد ولی کار خیر ماندگار است چون اخلاص در آن وجود دارد.

وی از وزیر آموزش و پرورش به دلیل راه‌اندازی پویش «آجر به آجر» قدردانی کرد و آن را زمینه ساز انجام کار خیر برشمرد و مطرح کرد: مردم استان همدان خیر هستند. مردم ما از گذشته پیشینه خیررسانی را داشته‌اند و این موضوع در فرهنگ امروز ما اثرگذار است، از مردم برای شرکت در پویش «آجر به آجر» دعوت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان به علم دوستی مردم استان همدان اشاره و عنوان کرد: استان همدان بوعلی سینایی که مظهر عقل و باباطاهری که مظهر عرفان است دارد و این شهر تلفیقی از مظهر عقل و عشق است.

شعبانی در پایان با اشاره به اینکه استان همدان قابلیت خوبی دارد و علم دوستی مردم آن در عرصه مدرسه‌سازی موج می‌زند، گفت: خیرین مدرسه‌ساز باید لذت مدرسه سازی به خصوص در مناطق پایین شهر را تبلیغ کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن