Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس افزایش سه برابری اعتبارات همدان از نفت

افزایش سه برابری اعتبارات همدان از نفت

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از افزایش سه برابری اعتبارات همدان از سهم سه درصد نفت خبر داد و گفت: مبلغ این سهم سال گذشته 224 میلیارد تومان بود که امسال به 570 میلیارد تومان رسید که نوید رشد مناطق محروم را می‌دهد.

به گزارش "همدان نیوز"، حجت الاسلام احمدحسین فلاحی از رشد سه برابری اعتبارات استان در حوزه نفت خبر داد و اظهار کرد: اعتبارات همدان از سهم سه درصدی درآمدهای حاصل از نفت مبلغی حدود ۲۲۴ میلیارد تومان می‌شد اما امسال با تلاش صورت گرفته در کمیسیون تلفیق به رقم ۵۷۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش این رقم دارای چند پیام است اولا عملکرد دولت در حوزه صادرات نفت و رشد آن مثبت بوده است گفت: این همه ادعا می‌شود که بودجه وارد استان شده و سهم سه درصد هم بیشتر مناطق محروم را شامل می‌شود تا ۲۲۴ میلیارد تومان بوده اما برای امسال سه برابر شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای  اسلامی خاطرنشان کرد: به خاطر عملکرد خوب کمیسیون تلفیق، اعتبارات استان از سهم سه درصدی نفت در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته در حالی که سال گذشته یک سوم این مبلغ را شامل می‌شد. این افزایش سهم نوید رشد مناطق محروم و استان را می‌دهد.

وی با بیان اینکه امسال ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آموزش برای دانشگاه‌های استان جذب شده است گفت: این بودجه در دانشگاه‌هایی مثل بوعلی، صنعتی، بخشی نوسازی مدارس، پیام نور و پارک علم و فناوری هزینه خواهد شد.

فلاحی با اشاره به اینکه سال گذشته این اعتبار به دانشگاه مثل فرهنگیان اختصاص یافته بوده امسال نیز دانشگاه‌های دیگری در ردیف بودجه قرار گرفتند عنوان کرد: این ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدای از ردیف‌های عمرانی دانشگاه‌هاست.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های همدان در حوزه تجهیزات مشکلاتی دارند به طور مثال آزمایشگاه‌های پیام نور، بوعلی و صنعتی مشکل کمبود بودجه دارند گفت: سال گذشته موضوع دانش‌بنیان‌ها و توجه به پارک علم و فناوری مطرح شد و در حوزه نوسازی مدارس نیز بسیاری از مدارس استان تخریب شدند و باید بازسازی و نوسازی شوند، برای ساخت ساختمان آموزشی پردیس دانشگاه فرهنگیان و تجهیزات آن نیز نیاز به اعتبار بود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در خصوص رفع مشکلات آب بیان کرد: با پیگیری‌هایی که از طریق وزارتخانه شد وزیر نیرو دستور ویژه در خصوص تسریع تکمیل تصفیه‌خانه آب و تامین اعتباراتی داد که مجدد در این زمینه آب دچار مشکل نشویم./ فارس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن