Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس اشتغال ۳۰۰۰ نیروی کار خارجی در همدان

اشتغال ۳۰۰۰ نیروی کار خارجی در همدان

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس اعلام کرد: در حال حاضر ۳۰۰۰ نیروی کار خارجی در استان همدان کار می‌کنند.

به گزارش "همدان نیوز"، حمیدرضا حاجی‌بابایی در آیین افتتامیه چهل‌ و دومین جشنوار فیلم فجر در همدان، با اشاره به اینکه همدان قله فرهنگی کشور است، اظهار کرد: استان همدان بیش از ۳۳۰۰ سال قدمت تاریخی دارد و با جهانی شدن هگمتانه همدان در لیست جهانی خواهد رفت.

وی افزود: موزه فرهنگی در منطقه تپه هگمتانه در حال ساخت است، این موزه در داخل تپه قرار دارد و از بیرون قابل مشاهده نیست، در آن مخزنی تعبیه شده که اگر شیء قیمتی در استان همدان و استان‌های همجوار یافت شود، در این مرکز نگهداری شود و اگر بمب هم به این موزه اصابت کند، تخریب نخواهد شد.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه یک موزه دیگر در تپه مصلی شهر همدان در حال ساخت است، تصریح کرد: موزه هنرهای معاصر در تپه مصلی در حال ساخت است و با وجود این موزه‌ها شهر پروازه فرهنگی همدان بیش از پیش شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه خطوط راه‌آهن همدان پیشرو است، خاطرنشان کرد: راه‌آهن تهران-همدان- سنندج افتتاح شده و از سنندج تا باشماق هم در حال اتصال است.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت مطرح کرد: همدان با تأسیس بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی می‌تواند به قطب پزشکی تبدیل شود و گردشگر سلامت از کشورهای همجوار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ترامو در رینگ دوم بدون تخریب نمای شهری راه‌اندازی خواهد شد و حتی به زیبایی شهر هم کمک خواهد کرد، گفت: در حال حاضر ۳۰۰۰ نیروی کار خارجی در استان همدان کار می‌کنند و دغدغه کارگاه‌ها و کارخانه‌های ما نبود نیروی کار است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن