Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی همدان یخ زد

همدان یخ زد

b_150_150_16777215_00_images_sarma.bahari.jpgکارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با کاهش دمای کمینه، دمای هوای شهر همدان و برخی از نقاط استان به یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمدحسن باقری‌شکیب افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با مه‌آلودگی و وزش ملایم باد در برخی از ساعت‌ها پیش‌بینی می‌شود.
وی اظهار داشت: دمای کمینه هوای بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده بین یک تا سه درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد.
باقری شکیب بیان کرد: در بعد از ظهر روز پنجشنبه میزان سرعت وزش باد، شدت می‌گیرد و موجب افزایش سرعت ریزش برگ درختان می‌شود.
وی عنوان کرد: یک سامانه بارشی روز جمعه از سمت جنوب وارد همدان می‌شود و در ابتدای هفته آینده به صورت بارش باران و در ارتفاعات ریزش برف، در آسمان این استان فعالیت می‌کند.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: از صبح شنبه این سامانه تقویت می‌شود و موجب افزایش میزان بارش‌ها می‌شود.
وی با اشاره به اینکه با ورود این سامانه دمای هوای بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد، اضافه کرد: حجم بارش‌های این سامانه زیاد است و موجب آب گرفتگی سطح معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها می شود.
باقری شکیب با بیان اینکه در مدت زمان فعالیت این سامانه احتمال وقوع آذرخش وجود دارد، افزود: بارش‌های این سامانه در ارتفاعات و نقاط کوهستانی به صورت ریزش برف است.
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۱۵درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و همدان و بهار با یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.
باقری شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن