Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی آغاز رقابت ۲۸ هزار کنکوری در همدان

آغاز رقابت ۲۸ هزار کنکوری در همدان

b_150_150_16777215_00_images_konkor123.jpg

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در همدان گفت: کنکور ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور از امروز به مدت ۴ روز در استان همدان آغاز شد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر سیدمهدی مسبوق اظهار داشت: آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ از امروز چهارشنبه  ۹، پنجشنبه ۱۰، جمعه ۱۱ و شنبه ۱۲ تیر همزمان با سراسر کشور در استان همدان برگزار می‌شود.

او افزود: در آزمون سراسری امسال در استان  ۲۸ هزار و ۷۱۵ داوطلب شرکت کرده‌اند که از این تعداد، ۱۶۸۲۳ نفر (۵۹ درصد) زن و ۱۱۸۹۲ نفر (۴۱ درصد) مرد هستند که در ۵ گروه آموزشی هنر، علوم انسانی، ریاضی و فنی، علوم تجربی و زبان‌های خاجی در  استان در شهر‌های همدان، ملایر، نهاوند، رزن، کبودرآهنگ، تویسرکان، بهار اسدآباد، خزل و درگزین رقابت می کنند.
گروه علوم تجربی با ۱۲ هزار و ۹۶۷ داوطلب بیشترین متقاضی را در استان همدان دارد. 
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه بوعلی‌سینا ادامه داد: ۱۳ هزار و ۴۹۰ داوطلب شهر همدان در ۴ حوزه امتحانی دانشگاه بوعلی‌سینا، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش در این آزمون شرکت می‌کنند.
مسبوق ادامه داد: دانشگاه بوعلی‌سینا در پنج دانشکده علوم پایه، شیمی، علوم انسانی، کشاورزی و اقتصاد و علوم اجتماعی میزبان داوطلبان عزیز خواهد بود.
او ادامه داد:  امروز و در نخستین روز داوطلبان گروه هنر با هم رقابت خواهند کرد، صبح روز پنجشنبه هم داوطلبان گروه ریاضی فیزیکو علوم انسانی  در کنکور شرکت می کنند و در روز جمعه هم داوطلبان علوم تجربی در جلسه برگزاری آزمون سراسری شرکت خواهند کرد و صبح روز شنبه داوطلبان گروه زبان های خارجی خودرا در رقابت کنکور محک خواهند زد.
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در همدان افزود: شروع فرایند آزمون، ساعت ۸ صبح است لذا داوطلبان لازم است که حداقل نیم ساعت قبل از شروع فرایند آزمون در حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند؛ بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور پیشگیری از تجمع در مقابل درب‌های ورودی تاکید می‌شود، و از داوطلبان عزیز تقاضا می‌شود حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنند و از ساعت ۶:۳۰ الی ۷:۳۰ به حوزه‌های امتحانی مراجعه نمایند.
مسبوق اظهار داشت: داوطلبان لازم است در هنگام ورود به جلسه آزمون، پرینت کارت ورود به جلسه و شناسنامه عکس‌دار یا کارت ملی معتبر به همراه داشته و از آوردن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف، کتاب، یادداشت، جزوه جدا خوداری نمایند.
او افزود: نظر به اینکه سوالات رشته‌های امتحانی آزمون سراسری به گونه‌ای طراحی شده است که برای پاسخگویی به سوالات به ماشین حساب نیاز نیست بنابراین به داوطلبان تأکید می شود با توجه به مطلب فوق، برای پاسخگوئی به سوالات هر یک از رشته‌های امتحانی نیاز به ماشین حساب نبوده و از ورود داوطلبانی که ماشین حساب برای شرکت در جلسه آزمون (از هر نوع آن) به همراه داشته باشند، ممانعت به عمل خواهد آمد و با آنان برابر مقررات رفتار خواهد شد.
او تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی برای داوطلبان محترم الزامی است. ضمن اینکه تمامی حوزه‌های امتحانی قبل و بعد از جلسات آزمون به‌طور کامل ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن