Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی پیش بینی غربالگری تنبلی چشم 59 هزار کودک همدانی

مدیرکل بهزیستی استان همدان خبر داد:
پیش بینی غربالگری تنبلی چشم 59 هزار کودک همدانی

b_150_150_16777215_00_images_hamidreza_alvand.jpgمدیرکل بهزیستی استان همدان از پیش بینی غربالگری تنبلی چشم 59 هزار کودک همدانی در سال جاری خبر داد.

حمیدرضا الوند در گفتگو با خبرنگار "همدان نیوز"، از آغاز اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم با هدف پیشگیری، کشف و مداخله به هنگام اختلالات بینایی از ابتدای آبان ماه سالجاری خبر داد و گفت: با توجه به پراکندگی روستاهای استان و شرایط جوی برنامه تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل بهزیستی استان همدان افزود: در زمان اجرای طرح بیش از 100 پایگاه غیر دائمی (مهدهای کودک منتخب) و 9 پایگاه دائمی(ادارات بهزیستی شهرستانها) آماده خدمت رسانی خواهند بود و با تمهیدات اندیشیده شده تمامی روستاهای استان بوسیله غربالگری تحت پوشش سیاری قرار خواهند گرفت.

الوند گفت: در سال گذشته بیش از 57 هزار کودک تحت پوشش طرح قرار گرفته اند که در بین این کودکان سه هزار و 570 کودک مشکوک تشخیص داده شده و به بینایی سنج ارجاع شدند که از این تعداد یک هزار و 672 کودک بیمار و به نوعی اختلالات بینایی دچار بودند.

وی با بیان اینکه هزینه معاینه در پایگاه های سنجش بینایی در شهرها دو هزار تومان و در روستاها هزار تومان خواهد بود، اظهار داشت: معاینه کلیه کودکان ارجاع شده به مرحله تشخیص توسط بینایی سنج (اپتومتریست ) رایگان است و هزینه توسط سازمان بهزیستی پرداخت می شود.

مدیرکل بهزیستی استان همدان ادامه داد: در سال گذشته بیش از 25 میلیون تومان کمک هزینه خرید عینک به کودکان بی بضاعت پرداخت شده است.

وی در پایان یادآور شد: امسال  72 هزار کودک سه تا شش ساله در استان مشمول طرح هستند که پیش بینی می شود از این تعداد، 59 هزار کودک تحت پوشش برنامه قرار گیرند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن