Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی تعداد زندانیان مهریه در همدان به 72 نفر رسید

تعداد زندانیان مهریه در همدان به 72 نفر رسید

b_150_150_16777215_00_images_zendan111.jpgرئیس ستاد دیه استان همدان از وجود 72 زندانی مهریه در زندان‌های سراسر استان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، یدالله روحانی منش بابیان اینکه 40 نفر از این تعداد تنها به دلیل مهریه در زندان هستند، مطرح کرد: بر اساس دستور اخیر رئیس قوه قضاییه مبنی بر تسهیل در آزادی زندانیان مهریه، تنها زندانیانی شامل این دستور می‌شوند که به دلیل مهریه در زندان هستند؛ زندانیانی که در کنار مهریه سایر جرائم دیگری را در پرونده خوددارند شامل این دستور نمی‌شوند.

وی با اشاره به تلاش‌های ستاد دیه در آزادی زندانیانی که تنها به دلیل مهریه در زندان هستند، گفت: درطی گفت‌وگوهای صورت گرفته با شاکیان این دسته از پرونده‌ها، بخش قابل‌توجهی از مبالغ مهریه به‌واسطه اعطای وام پرداخت‌شده و شکات رضایت خود را اعلام کردند؛ بخشی از شکات نیز با توجه به صحبت‌های صورت گرفته، بخش قابل‌توجهی از مهریه را بخشیده و تنها مبالغ کمی را از فرد اخذ کردند.

روحانی منش بابیان اینکه برخی از پرونده‌های مهریه با تلاش‌های مشاوران و قاضی پرونده در راستای جلوگیری از ورود افراد به زندان در دادگستری در حال رسیدگی و بررسی هستند، عنوان کرد: به‌منظور جلوگیری از ورود آقایان به زندان، بر اساس مشاوره‌ها و گفت‌وگو با شکات برخی از افراد به پرداخت 1 سکه در سال نیز موظف شده‌اند./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن