Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ترفند کلاهبرداری قدیمی که هنوز هم قربانی می‌گیرد

ترفند کلاهبرداری قدیمی که هنوز هم قربانی می‌گیرد

b_150_150_16777215_00_images_policefata520.jpgفرمانده انتظامی شهرستان ملایر، از دستگیری کلاهبرداری که از حساب شهروند ملایری به روش تلفنی برداشت غیرمجاز انجام داده بود خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ ‌محمدباقر سلگی در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت شکایت یکی از شهروندان ملایری مبنی بر برداشت غیرمجاز اینترنتی در چند مرحله به مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان از حسابش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان ملایر قرار گرفت.

وی افزود: با بکارگیری شگردهای تخصصی در فضای مجازی، مشخص شد فرد یا افرادی با روش تماس تلفنی و به بهانه برنده شدن کمک هزینه سفر به کربلا مالباخته را با شگرد ماهرانه‌ای به کنار دستگاه عابر بانک کشانده و با کسب اطلاعات لازم اقدام به فعال سازی همراه بانک شاکی بر روی تجهیزات رایانه‌ای خود نموده‌اند و پس از آن با دسترسی به حساب‌های بانکی شاکی اقدام به خالی کردن وجوه موجود در حساب‌های بانکی وی نموده‌اند.

این مقام مسئول افزود: در نهایت با تلاش شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتا، متهم در شهر تهران شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی اکیپی از مأمورین این پلیس به شهر تهران اعزام و با همکاری پلیس فتا تهران بزرگ و در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی متهم دستگیر و به همراه پرونده به دادسرا اعزام و در نهایت قرار مناسب و قانونی برای وی صادر گردید.

سرهنگ سلگی  افزود: شهروندان مراقب باشند کلاهبرداران با برقرای تماس تلفنی و یا ارسال پیامک به بهانه‌های مختلف از جمله برنده شدن در مسابقه و یا دریافت جایزه، از شما می‌خواهند برای دریافت جایزه به نزدیکترین دستگاه عابر بانک مراجعه نمایید و با ترفندهای ماهرانه تمام اطلاعات حساب بانکی و یا تمام اطلاعات کارت اعتباری شمار را دریافت و با استفاده از آن اقدام به برداشت از حساب شما می‌نمایند.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در پایان گفت: کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا WWW.CYBERPOLICE.IR بخش مرکزی فوریت‌های سایبری لینک گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن