Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی شناسایی هفت شهید همدانی در سانحه هواپیمای اوکراینی

شناسایی هفت شهید همدانی در سانحه هواپیمای اوکراینی

b_150_150_16777215_00_images_soghot.jpg

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از شناسایی اجساد و هویت ۷ تن از شهدای همدانی سانحه هواپیمای اوکراینی خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، آرتین کمالی با اعلام این خبر گفت: در همان ساعات اولیه این حادثه ستاد مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور و به طبع آن اداره کل پزشکی قانونی استان همدان تشکیل و دستورالعمل‌های لازم جهت تهیه نمونه DNA بستگان به واحد‌های مربوطه ابلاغ شد.

او افزود: همه اجساد توسط متخصصین و تیم‌های مربوطه از محل حادثه جمع آوری و برای نمونه برداری به مرکز تشخیصی کهریزک منتقل شدند.

کمالی در خصوص تعداد افراد ساکن استان همدان که در هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اکراینی حضور داشته اند گفت: خانواده‌ای سه نفره شامل همسر و دخترشان به نام‌های بهاره حاج اسفندیاری، میرمحمد مهدی صادقی و فرزندشان آنیسا صادقی و همچنین خانواده‌ای دو نفره به نام‌های سیده زهرا نقیبی و محمد عباسپور، میترا احمدی از همدان و میلاد نهاوندی از ملایر از استان همدان در بین اسامی جانباختگان دیده می‌شود.

او بیان کرد: والدین بهاره حاج اسفندیاری ساکن همدان بودند در روز اول با آن‌ها تماس و نمونه DNA لازم گرفته شد. والدین همسرش (میرمحمد مهدی صادقی) ساکن تهران بودند و با هماهنگی‌های لازم نمونه آن‌ها نیز در استان تهران گرفته شد.

 

مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان در مورد نمونه DNA خانم سیده زهرا نقیبی و همسرش گفت: با مراجعه والدین این فرد هم نمونه خون لازم را گرفتیم، اما خانواده همسرش با توجه به اینکه در استان مازندران حضور داشتند، با اقدامات لازم به پزشکی قانونی استان مازندران راهنمایی شدند.

این مسئول قضایی استان با بیان اینکه پدر میلاد نهاوندی به محض اطلاع از حادثه در محل سانحه حضور می‌یابد و نمونه خون برای تطبیق DNA گرفته شده است اضافه کرد: میترا احمدی هم نمونه خون بستگان در تهران گرفته شده و پرونده اش کامل و در حال بررسی است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان با بیان اینکه هنوز جسد هیچ یک از شهیدان سانحه هوایی از تهران تحویل بستگان نشده است ابراز داشت: بر اساس لیست اعلام شده پزشکی قانونی تهران پیکر شهیده سیده زهرا نقیبی، شهیده بهاره حاج اسفندیاری؛ شهیده انیسا صادقی و شهید میرمحمد مهدی صادقی شناسایی شده است و مابقی اجساد نیز در حال بررسی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن