Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی هنوز خطر کرونا در همدان رفع نشده است

هنوز خطر کرونا در همدان رفع نشده است

b_150_150_16777215_00_images_Korona611.jpgمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه شیب ابتلای افراد به بیماری کووید 19 نسبت به روزهای نخستین شیوع این بیماری در همدان کاهش پیدا کرده است، گفت: خوشبختانه امروز مانند دیگر نقاط کشور، در استان همدان نیز این بیماری تحت کنترل بوده و این روزها به حالت تعادل رسیده است.

به گزارش "همدان نیوز"، ابراهیم جلیلی با تاکید براینکه هنوز خطر کرونا رفع نشده است، ابراز کرد: کماکان مردم باید از تردد غیر ضروری در شهر پرهیز کرده و تمامی نکات بهداشتی مانند استفاده از دستکش، شست و شوی مرتب دست‌ها، استفاده از ماسک و غیره را جدی بگیرند.

وی بیان کرد: بسیاری از شهرها که چند روز پیش شاهد روند کاهشی ابتلای افراد به کووید 19 بودند، متاسفانه به دلیل عدم توجه مردم به نکات بهداشتی و تردد غیر ضرور آنها در شهر، مجدد با رشد ابتلای افراد به این بیماری روبه ‌رو شدند.

وی با تاکید براینکه در صورت همکاری مردم و رعایت کردن نکات بهداشتی از سوی آنها روند ابتلای افراد به کووید 19 کاهشی خواهد شد، ابراز کرد: نتیجه توجه مردم به رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از تردد غیر ضروری در شهر و یا بالعکس در یک بازه زمانی 14 روزه مشخص می‌شود یعنی ممکن است مجدد با افزایش یا کاهش شیوع بیشتر بیماری کرونا روبه‌رو شویم.

جلیلی درباره گلایه مردم از برخی بیمارستان‌های همدان برای گرفتن اخذ هزینه‌های خارج از تعرفه مصوب دولت به بهانه بیماری کرونا نیز گفت: اگر کسی با چنین رفتاری روبه‌رو شده می‌تواند مدارک خود را به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیاورد تا قانونی بودن یا نبودن این عمل توسط همکاران ما بررسی شود چرا که دریافت هرگونه  هزینه‌های خارج از تعرفه مصوب دولت به بهانه کرونا توسط بیمارستان‌ها غیر قانونی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن