Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی تامین شش دستگاه اکسیژن‌ساز در همدان

تامین شش دستگاه اکسیژن‌ساز در همدان

b_150_150_16777215_00_images_heydarimoghadam.jpg

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان از خریداری و نصب 6 دستگاه اکسیژن‌ساز برای رفع مشکل کمبود اکسیژن در سرویس‌دهی به بیماران کرونایی استان خبر داد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر رشید حیدری‌مقدم یکی از مهمترین دغدغه‌های درمان بیماران کرونایی و تنفسی را تأمین اکسیژن برای آنان دانست و اظهار کرد: بحران کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز در سراسر کشور و در استان همدان رخ داد و تلاش‌های بسیاری توسط همکاران ستادی دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان‌های مختلف استان برای بهبود شرایط انجام شد.
وی با بیان اینکه در شرایط بحرانی به تأمین شش دستگاه اکسیژن ساز 350 تا 600 لیتری برای بیمارستان‌ها نیاز بود، گفت: مرکز آموزشی درمانی سینا (فرشچیان) به عنوان مرکز اصلی پذیرش بیماران کرونایی در اولویت نخست بهره‌برداری از دستگاه اکسیژن‌ساز بود که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دو هفته گذشته این دستگاه نصب و بهره‌برداری شد.
رییس دانشگاه افزود: طبق اولویت‌بندی‌ها در مرحله دوم، کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی رفع شد همچنین مرکز آموزشی درمانی بعثت سومین بیمارستانی بود که دستگاه اکسیژن‌ساز در آن نصب شده است و این در حالیست که کاهش اکسیژن مورد نیاز در ایام بروز کرونا به کمک تعداد قابل توجهی کپسول جبران می‌شد.
وی با یادآوری اینکه شهرستان ملایر پشتیبان جنوب استان در مباحث بهداشتی و درمانی و به ویژه مقابله با کرونا محسوب می‌شود؛ گفت: بیمارستان امام حسین (ع) ملایر در زمینه بهره‌مندی از دستگاه اکسیژن‌ساز پشتیبانی شده است و پیش از این نیز دستگاه اکسیژن‌ساز ۶۰۰ لیتری در بیمارستان مهر شهرستان ملایر نصب شده بود.
دکتر حیدری‌مقدم افزود: دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان امام رضا کبودراهنگ نیز در حال نصب است و در یک یا دو هفته آینده راه‌اندازی می‌شود.
وی تصریح کرد: با نصب شش دستگاه اکسیژن‌ساز دغدغه چندانی برای آینده وجود ندارد و اگر تداخل بین‌ دو بیماری کرونا و آنفلوآنزا  در فصل پاییز اتفاق بیافتد بخش عمده ای از مشکلات مربوط به کمبود اکسیژن و سرویس‌دهی به بیماران رفع می‌شود.
رییس دانشگاه با یادآوری اینکه برای تأمین شش دستگاه اکسیژن ساز مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از منابع دانشگاه علوم پزشکی صرف شده است، ابراز امیدواری کرد که با خریداری این دستگاهها بیماران با وضعیت عمومی بهتری از مراکز درمانی خارج شوند و میزان ابتلای مردم به بیماری کرونا کاهش یابد.
وی خطاب به هم‌استانی‌ها تاکید کرد که کرونا تمام نشده و امروزه به عنوان مهمترین معضل در حوزه سلامت دنیا مطرح است به طوریکه علائم آن همواره در حال تغییر است و از تنگی نفس و تب به مشکلات گوارشی، خستگی، کوفتگی و بدن درد تغییر کرده است.
دکتر حیدری‌مقدم، استفاده از ماسک را عامل مهم کنترل بیماری کرونا دانست و اظهار کرد: مردم به هیچ عنوان نباید بدون ماسک در اماکن عمومی حاضر شوند و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، توجه به بهداشت فردی شامل شستشوی دست‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشت فردی و پرهیز از حضور در مراسمهای با تجمع بیش از ۱۰ نفر باید همواره مورد توجه باشد.
وی خاطر‌نشان کرد که طبق بررسی‌های انجام شده بیش از 92 درصد از موارد مبتلا به کرونا در دورهمی‌های خانوادگی و مراسمهای عروسی و عزاداری رخ داده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن