Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی معرفی هشت واحد آلاینده همدان به مراجع قضایی

معرفی هشت واحد آلاینده همدان به مراجع قضایی

b_150_150_16777215_00_images_vahed_alayande123.jpg

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت که برای هشت واحد ضایعاتی به علت آلوده کردن بستر خاک و آب، پرونده قضایی تشکیل شده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، مجید شعبانلو اظهار داشت: این واحدها پس از جمع آوری ضایعات با توجه به کثیف بودن آنها(برای فروش بهتر و قیمت مناسبتر) اقدام به شستشن ضایعات آلوده و تخلیه فاضلاب حاصل از این شست و شو در اراضی کشاورزی و زمین های مجاور می کردند.
وی افزود: این کار علاوه بر ایجاد نارضایتی عمومی و نشر آلودگی، موجب آلوده شدن بستر خاک  و آلودگی منابع آبی زیرزمینی به علت نفوذ فاضلاب در خاک می شود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان اظهار داشت: با وجود چندین نوبت اخطار برای خودداری از تکرار این اقدام (شست وشوی ضایعات و آلوده کردن خاک و آب) اما همچنان شاهد ادامه روند تخلف این واحدها بودیم که در نهایت پرونده قضایی در این خصوص در مرجع قضایی تشکیل شد.
شعبانلو همچنین از صدور جریمه ۲۵ میلیون ریالی بدل از ۶ ماه حبس تعزیری برای متصدی یک حلبی سازی در همدان خبر داد گفت: این متخلف نیز پس پساب حاصل از شست وشوی حلبی را در بستر خاک می ریخت که این اقدام به شدت موجب آلودگی محیط زیست می شود.
به گفته وی، مواد عالی و بار آلودگی ناشی از شست وشوی حلبی بسیار زیاد است و تخلیه آن در دامن خاک موجب بروز خسارت به طبیعت و آلودگی آب های زیر زمینی می شود./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن