Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ۸۵ هزار دانش‌آموز همدانی واکسن زدند

۸۵ هزار دانش‌آموز همدانی واکسن زدند

b_150_150_16777215_00_images_vaksan0.jpg

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: شاخص واکسیناسیون علیه کرونا در این استان هفت درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر محمد خزائی بیان کرد: شاخص کشوری واکسیناسیون ۴۳،۲ درصد است در حالیکه این آمار در استان همدان ۵۰.۱ درصد گزارش و ثبت شده است.

وی اضافه کرد: همچنین ۶۸ درصد افراد بالای ۱۸ سال این استان دُز نخست واکسن را تزریق کردند که این آمار در شهرستان رزن و درگزین بالای ۷۵درصد است و در این باره هم از شاخص کشوری جلوتر هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: ۱۱۷ هزار دانش آموز واجد شرایط تزریق واکسن در استان همدان وجود دارد که تاکنون ۸۵ هزار نفر نسبت به تزریق این واکسن اقدام کردند و مابقی را می توان در کمتر از سه روز واکسینه کرد تا بتوانند آبان ماه دُز دوم واکسن را دریافت کنند.

خزائی از روند کاهشی در موارد بستری، تعداد مرگ و بستری با علایم حاد تنفسی در این استان خبر داد و گفت: البته این روند کاهشی شکننده بوده بنابراین در بازگشایی مدارس باید با در نظر گرفتن مولفه های پیش بینی شده از اوج گرفتن شمار مبتلایان و بستری ها جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: هم اینک ۹۰۵ بیمار کرونایی در روی تخت های بیمارستان بستری هستند که با ترخیص روزانه ۲۱۲ بیمار، روزانه ۱۸ تخت خالی می شود که تداوم این وضعیت امکان خدمات رسانی به بیماران را بهتر می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: موارد نمونه مثبت و بستری در بیمارستان ها به کندی رو به کاهش است و شتاب گرفتن این روند نیازمند افزایش واکسیناسیون و رعایت پروتکل های اجتماعی از جمله فاصله گذاری اجتماعی است.

خزائی یادآوری کرد: میانگین فوتی ها در پیک پنجم نسبت به پیک چهارم در کشور ۲۵ درصد افزایش داشته در حالیکه این آمار در چند استان کاهشی بوده و در استان همدان به علت بالا بودن آمار واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال ۲۰ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: شاخص سرایت پذیری برای چهارمین هفته متوالی در استان همدان زیر یک رسید و هم اینک ۹۳ صدم است که امید می رود با افزایش آمار واکسیناسیون به سمت قطع زنجیره کرونا برویم.

خزائی بیان کرد: بررسی های صورت گرفته گویای این است که علت ابتلای ۶۵ درصد افراد به کرونا تماس های درون خانگی و مابقی حضور در اجتماعات، مراسم، مهمانی ها و دورهمی ها بوده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن