Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ایجاد 2 هزار و ۸۵۷ فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی همدان

ایجاد 2 هزار و ۸۵۷ فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی همدان

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: ۲ هزار و ۸۵۷ فرصت شغلی به صورت خوداشتغالی و کارفرمایی ظرف یک سال گذشته تاکنون برای مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی ایجاد شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، یاسر عزیزی سعید اظهار داشت: اداره کل بهزیستی استان همدان با همکاری کارگروه اشتغال استانداری، بانک های عامل و کارفرمایان بخش خصوصی موفق به ایجاد اشتغال پایدار و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان به افراد زیر پوشش بهزیستی شده است.

وی ادامه داد: بانک کشاورزی با ۱۰۰ درصد پرداختی و بانک های ملت و سپه با ۹۱ درصد پرداختی بهترین عملکرد را نسبت به سایر بانک های عامل داشتند.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان با تاکید بر لزوم توجه به اشتغالزایی افزود: این تسهیلات از ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان بوده و طی سال گذشته اعطا شده است.

کسب رتبه نخست ایجاد اشتغال توسط بهزیستی در سامانه رصد استان

عزیزی سعید از کسب رتبه نخست ایجاد اشتغال توسط بهزیستی در سامانه رصد استان با ۲۳۵ درصد تحقق خبر داد و گفت: تعهد اشتغالزایی بهزیستی استان همدان سال گذشته تعداد ۶۹۰ نفر بود که بیش از تعهد و تعداد هزار ۶۴۹ شغل در سامانه اداره کار (رصد) توسط بهزیستی ثبت شد.

وی اظهار داشت: تعامل و هم افزایی بخش های مختلف اجرایی زمینه ساز ارتقا و پیشرفت در زمینه رفع بیکاری، ایجاد اشتغال پایدار، فرصت های برابر اجتماعی و بهتر زیستن برای توانیابان بهزیستی است.

این مقام مسئول یادآور شد: توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی از طریق ایجاد اشتغال پایدار، همواره از اولویت‌ها و از موارد مورد توجه سازمان بهزیستی است.

عزیزی سعید افزود: در راستای اهداف تعریف شده در سازمان بهزیستی، تسهیل گری اشتغال گروه‌های هدف شامل افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و آسیب دیده و معتادین بهبود یافته قادر به کار، با الگوهای توانمندسازی متنوع که شامل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به‌صورت خوداشتغالی، کارفرمایی و مشاغل خانگی همراه با پرداخت مشوق های حمایتی مانند بیمه خویش فرما و کارفرما، یارانه ارتقای کارآیی افراد دارای معلولیت و غیره انجام شد.

استفاده از شرکت های دانش بنیان را برای رشد اشتغال

وی، استفاده از شرکت های دانش بنیان را برای رشد اشتغال موثر برشمرد و گفت: استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان و فناور در مسیر خودکفایی و اعتلای اشتغال جامعه هدف بهزیستی موثر است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان از برگزاری تور بازدید از کارخانجات با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت جهت آشنایی جامعه هدف با مشاغل و مهارت آموزی مددجویان توسط سازمان فنی و حرفه ای با دریافت گواهینامه خبر داد.

عزیزی سعید اظهار داشت: برنامه هایی در راستای ایجاد گرایش به سمت تشکیل تعاونی ها با همکاری اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به افزایش انگیزه اجتماعی کارفرمایان بخش‌های غیردولتی در جذب نیروی انسانی از بین جامعه هدف بهزیستی افزود: در این راستا و با هدف حمایت از اشتغال معلولان و مددجویان بهزیستی به کارفرمایانی که نسبت به جذب نیروی کار از جامعه معلولان و مددجویان زیر پوشش بهزیستی براساس قانون کار اقدام کنند به ازای هر نیرو ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با سود چهاردرصد پرداخت می شود.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان با اشاره به چشم انداز و ظرفیت کارآفرینی مددجویان استان در سال جاری افزود: سازمان بهزیستی با پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی مددجویان و معلولانی که با استفاده از تسهیلات کارفرمایی مشغول به کار شده‌اند، نقش قابل توجهی در ایجاد اشتغال پایدار برای گروه‌های هدف دارد.

عزیزی سعید یادآور شد: سقف تسهیلات قرض الحسنه اشتغال مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی از مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی، پرداخت تسهیلات خود اشتغالی را یکی از اولویت های مهم سازمان در راستای ایجاد اشتغال و ارائه خدمات به مددجویان دانست و اظهار داشت: این اقدامات با هدف ایجاد زمینه مناسب خودکفایی و استقلال مالی مددجویان انجام می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن