Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی همدان مشکلی در تأمین مرغ روزهای پایانی سال ندارد

همدان مشکلی در تأمین مرغ روزهای پایانی سال ندارد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان از تولید مازاد مرغ در استان خبر داد و گفت: کمبودی در بازار مرغ استان وجود ندارد.

به گزارش "همدان نیوز"، رضا بهراملو با بیان اینکه از لحاظ تأمین مرغ ماه مبارک رمضان و ایام پایانی سال هیچ مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: روزانه به طور میانگین ۲۰۰ تن مرغ در استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه موافقت‌هایی برای منجمدسازی و ذخیره‌سازی مرغ مازاد در استان انجام شده است، افزود: روزانه در حدود ۵۰ تن مرغ مازاد استان به منظور تأمین نیاز ایام پایانی سال منجمد و ذخیره می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان یادآور شد: انجمادسازی مرغ به شیوه‌ای انجام می‌شود که خللی در بازار مصرف ایجاد نشود به ویژه که میزان تولید مازاد بر نیاز است.

وی از آمادگی سه کشتارگاه برای خرید و منجمدسازی مرغ در استان خبر داد و گفت: قرارداد فی‌مابین پشیبانی امور دام و اتحادیه مرغداران منعقد شده است.

بهراملو در ادامه با تأکید بر اینکه مراحل پایانی اجرای توزیع هوشمند مرغ و سایر کالاهای اساسی در حال پیگیری است به‌طوریکه به‌زودی در سراسر استان اجرا می‌شود، مطرح کرد: فامنین به عنوان پایلوت اجرای طرح مدنظر قرار گرفته و مسائل و مشکلات احتمالی بررسی شده است.

وی خاطرنشان کرد: جوجه‌ریزی در استان با جدیت ادامه دارد به طوریکه از ابتدای بهمن تاکنون دو میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه در حوزه جوجه‌ریزی هم‌اکنون ۱۰۷ درصد از میزان تعهد بهمن‌ماه محقق شده است، تصریح کرد: تعامل سازنده با تولیدکننده و مرغدار سبب شده کمبود و مشکلی در تولید، توزیع و نظارت وجود نداشته باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن