Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی 13 برد از 14 بازی بی‌نظیر است

13 برد از 14 بازی بی‌نظیر است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با خوشحالی از صعود به جام جهانی ابراز امیدواری کرد که این تیم در جام جهانی بدرخشد.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از HRT، دراگان اسکوچیچ همراه ایران توانست جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد. ایران روز پنجشنبه یک بر صفر عراق را شکست داد و زودتر از همه تیم های آسیایی راهی جام جهانی شد.
دراگان اسکوچیچ بعد از صعود کردن ایران به جام جهانی گفت: برای ایرانی ها خیلی مهم بود و حتی بعد از همه این اتفاقات و مسابقات مقدماتی - که شرایط سختی داشتیم - توانستیم با قاطعیت راهی مسابقات جام جهانی شویم. من واقعا خوشحالم و افتخار می کنم. بازی فوق‌العاده بود و می‌توانستیم گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم. بعد از بازی خیلی خوب جشن گرفتیم. تنها چیزی که الان از آن می‌ترسم، کروناست. ما بعد از بازی با گارد باز به سمت آن رفتیم.
اسکوچیچ گفت: از ۱۴ بازی به ۱۳ برد رسیدیم و این به نظرم بی‌نظیر است. البته ما مشکلات زیادی داشتیم و در برخی بازی‌ها تحت فشار بودیم. در مرحله نخست انتخابی جام جهانی حتی اجازه نداشتیم یک امتیاز از دست بدهیم. به دلیل این همه پروتکل، شرایط بسیار سخت بود. من افتخار می‌کنم که همه چیز را به دست آوردیم. به بازیکنان و کادر فنی تبریک می‌گویم.
دراگان اسکوچیچ دومین کرواتی است که ایرانی ها را به جام جهانی رساند؛ در سال ۲۰۰۶ برانکو ایوانکوویچ به این موفقیت دست یافت.
سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: این یک شادی بزرگ بود. دیروز از سرتاسر ایران برایم ویدئو فرستادند، دیدن این همه شادی خوب بود. خوشحالم که ایران را خوشحال کردیم. ایران یک کشور فوتبالی است و برای مردم اینجا فوتبال معنی زیادی دارد. من به عنوان مربی به بلوغ رسیدم و روی خودم خیلی کار کردم اما تیم و ذهنیت‌ بازیکنان آن را هم می‌شناختم، بنابراین وقتی هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم خیلی به من کمک کرد.
ایران در سومین دوره متوالی جام جهانی بازی خواهد کرد. در همین رابطه اسکوچیچ گفت: باید خوب آماده شویم. در برخی چیزها ما کسری داریم و در برخی دیگر واقعاً قوی هستیم، حتی در مقیاس جهانی. ما مهاجمان درجه یک جهانی داریم. فکر می کنم که می‌توانیم کارهای خوبی در قطر انجام دهیم.
اسکوچیچ درباره بازی احتمالی مقابل کرواسی نیز گفت: همه از من در این خصوص سوال می پرسند و من نمی‌دانم چگونه باید احساساتم را کنترل کنم. شاید گریه کردم. به نظرم تجربه فوق العاده‌ای خواهد شد ولی باید ببینیم قرعه کشی به چه شکل پیش خواهد رفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن