Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی سازماندهی هزار اسکیت‌باز در همدان

سازماندهی هزار اسکیت‌باز در همدان

رئیس هیئت اسکیت استان همدان با بیان این که این ورزشی به غیر از شهرستان فامنین در تمام شهرستان‌های استان فعال است، گفت: در حال حاضر نزدیک به هزار ورزشکار سازمان‌یافته در گرایش‌های مختلف این رشته ورزشی در سطح استان فعالیت می‌کنند.

به گزارش "همدان نیوز"، مهدی مجیدی افزود: درحال حاضر گرایش‌های سرعت، فری استایل، اینلاین هاکی و رول بال از جمله گرایش‌های رشته اسکیت هستند که در استان همدان فعال هستند.

وی با اشاره به این که اسکیت یک رشته مفرح و جذاب است گفت: این رشته ورزشی در بین نونهالان، نوجوانان و جوانان جایگاه خود را پیدا کرده است و در 2 بخش بانوان و آقایان استعدادهای شایسته‌ای در سطح استان شناسایی شدند.

رئیس هیئت اسکیت استان همدان با بیان این که از ابتدای مدیریت خود در رأس هیئت استان با همراهی اعضای هیئت رئیسه و رؤسای کمیته‌ها تمرکز را بر استعدادیابی گذاشتیم عنوان کرد: تا پیش از همه‌گیری کرونا، سالانه جشنواره‌های متعدد استعدادیابی را برگزار کردیم و همین مسئله به شناسایی استعدادهای درخشان کمک کرد.

مجیدی تصریح کرد: همین استعدادها رفته‌رفته تحت نظر مربیان دوره دیده هیئت حرفه‌ای شدند و توانستند برای نخستین‌بار در تاریخ اسکیت استان مقام چهارمی جهان و 2 مقام اول آسیا را در رشته‌های فری‌استایل و اینلاین هاکی را برای همدان به ارمغان بیاورند.

وی با اشاره به اهمیت زیرساخت در این رشته ورزشی افزود: همدان دارای سالن تخصصی اسکیت است. شهرستان بهار دارای پیست سرعت و آموزشی روباز است. شهرستان صالح‌آباد نیز دو سالن در اختیار دارد و به زودی صاحب پیست می‌شود. دیگر شهرستان‌های ما هم فعالیت خود را در سالن پیگیری می‌کنند.

 10 ملی‌پوش همدانی در اردوهای تیم ملی اسکیت

وی با اشاره به این که در حال حاضر در بیشتر گرایش‌ها و در رده‌های سنی مختلف در اردوهای تیم‌ملی از اسکیت‌بازان همدانی دعوت بعمل می‌آید اظهار داشت: هم‌اکنون در بخش آقایان 4 ورزشکار و در بخش بانوان 6 ورزشکار در اردوهای تیم ملی داریم.

مجیدی با اشاره به این که تیم سامان گستر همدان عنوان قهرمانی لیگ برتر اسکیت اینلاین هاکی کشور را در فصل گذشته کسب کرد گفت: به دنبال این مهم هستیم که مقام قهرمانی را در فصل آتی تکرار کنیم.

وی به کسب چند عنوان ملی توسط اسکیت‌بازان همدانی در چند ماه اخیر از جمله مقام دوم اسکیت فری‌استایل زیر 19 سال کشور، طلا و نقره اسپید اسلالوم زیر 17 سال کشور و مقام چهارم انتخابی تیم ملی در ماده 10 کیلومتر اشاره کرد و تاکید کرد: حضور در لیگ‌های متعدد کشوری، افزایش ملی‌پوشان، استمرار استعدادیابی و برگزاری دوره‌های آموزشی از جمله برنامه‌های هیئت در سال 1401 است./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن