Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری خیز بلند همدان برای جهانی شدن مستلزم پای کار آمدن مدیران با برنامه است

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس:
خیز بلند همدان برای جهانی شدن مستلزم پای کار آمدن مدیران با برنامه است

b_150_150_16777215_00_images_news_news1_khojaste-amir2.jpg

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، گردشگری را یکی از مهم‌ترین منابع کسب درآمد و رهایی از وابستگی به پول نفت دانست. 

به گزارش "همدان نیوز"، امیر خجسته گفت: امروز هر یک از آثار تاریخی ما یک چاه نفت هستند و از آنجا که گردشگری یکی از محورهای توسعه در استان همدان است لازم است این فرصت جدی شمرده شود
وی 
با اشاره به انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018، اظهار داشت: این موفقیت در سایه تلاش و پیگیری مسئولان استان  نصیب همدان شد، تا این شهر مهیای پذیرش گردشگران از نقاط مختلف جهان شود، به طوریکه همدان  هیچ‌گاه چنین عناوینی را در مدت کوتاهی کسب نکرده بود و امروز فرصت بزرگی به وجود آمده است تا همدان را به عنوان شهر جهانی معرفی کنیم.

وی  با تاکید بر اینکه ما برای شناساندن همدان  و معرفی آن به عنوان شهری که لایق این انتخاب است، نیاز به تبلیغات وسیعی داریم که در سطح ملی و جهانی، همدان را مطرح کنیم، معتقد است: در سال جارى، این دومین عنوان جهانى است که عاید همدان  شده است چرا که این شهر در آبان ماه ۱۳۹۷ نیز میزبان جلاس جهانی جهانگردی خواهد بود   و این افتخارى است براى همدان که با خیزى بلند به سمت جهانى شدن حرکت مى‌کند. اما بی تردید و با تأکید از مدیران استان می خواهم حالا که اعتبار این رویداد جهانی نیز در حال تامین شدن است با برنامه پای کار بیایند.

چرا که پس از اتمام سال ۲۰۱۸ هیچ توجهی از سوی مدیران و مسیولان اجرایی جامعه محلی را قانع نخواهد کرد استان همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده است و در سال 2018 میزبان وزرای گردشگری 34 کشور آسیایی و بیش از 500 عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری در احلاس جهانی جهانگردی خواهد بود.

استان همدان که در دامان کوه الوند پهنه گسترانیده با تمدن سه هزار ساله از کهن‌ ترین شهرهای جهان است و به واسطه دارا بودن بیش از یکهزار و 800 اثر تاریخی و گردشگری، در سال 85 با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شد.

این استان با دارا بودن آثار تاریخی و باستانی ارزشمندی همچون تپه هگمتانه، کتیبه های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان و جاذبه های طبیعی همچون غار علیصدر هم‌ اکنون به عنوان پنجمین شهر گردشگری کشور شناخته می‌ شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن