Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث مشمولان غایب شاغل در دستگاه‌ها شناسایی می‌شوند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان همدان:
مشمولان غایب شاغل در دستگاه‌ها شناسایی می‌شوند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان همدان با بیان اینکه در صورت به کارگیری مشمولان غایب در سازمان ها و نهادها، باید کارفرمایان به پلیس معرفی شوند، گفت: باید اطلاع رسانی از سوی رسانه ها در این زمینه انجام شود تا افرادی که دو سال خدمت سربازی را گذراندند و هنوز مشغول به کار نشده اند،  به حق خود برسند چراکه برخی مشمولان غایب با رایزنی در برخی دستگاه ها مشغول به کار شدند.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، سرهنگ علیرضا خزایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح وظیفه عمومی، اظهار داشت: دستگیری مشمولان غایب و فراری از اولویت های پلیس به شمار می رود به طوریکه همدان از استان های برتر در دستگیری این افراد بوده است.

وی با بیان اینکه فروش سربازی مجاز نیست، یادآور شد: پرداخت جریمه مشمولان غایب و فراری به گونه ای است که افرادی که بیش از هشت سال غایب هستند می توانند به دفاتر پلیس10+ مراجعه کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان همدان همچنین تصریح کرد: کلیه مشمولان غایب بیش از هشت سال، برای هر سال باید 10 درصد کل مبلغ جریمه را بپردازند که برای افراد متأهل تخفیفاتی در نظر گرفته شده است.

خزایی گفت: در سال گذشته در استان همدان نزدیک به 500 نفر از مشولان توانایی پرداخت جریمه را نداشتند که شرایط بر اساس لایحه بودجه امسال به گونه ای است که افراد علاوه بر پرداخت نقدی می توانند به صورت اقساطی جرایم را بپردازند.

وی ادامه داد: باید افراد یک سوم مبلغ جریمه را به صورت نقدی پرداخت کنند و با معرفی به بانک عامل می توانند تسهیلات دریافت کرده و جرایم را پرداخت کنند.

خزایی گفت: از بیستم اردیبهشت ماه دفاتر پلیس10+ فعالیت خود را آغاز کرده اند و افراد برای پرداخت جرایم خود باید به این دفاتر مراجعه کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان همدان با بیان اینکه در صورت به کارگیری مشمولان غایب در سازمان ها و نهادها، باید کارفرمایان به پلیس معرفی شوند، خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی از سوی رسانه ها در این زمینه انجام شود تا افرادی که دو سال خدمت سربازی را گذراندند و هنوز مشغول به کار نشده اند،  به حق خود برسند چراکه برخی مشمولان غایب با رایزنی در برخی دستگاه ها مشغول به کار شدند.

وی همچنین تصریح کرد: پلیس امنیت در این راستا سرکشی های خود از نهادها و سازمان ها را انجام خواهند داد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن