Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا 95 درصد ساخت و سازهای مناطق حاشیه شهر همدان غیرقانونی است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان:
95 درصد ساخت و سازهای مناطق حاشیه شهر همدان غیرقانونی است

b_150_150_16777215_00_images_news_news1_nazari.jpgرئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: 95 درصد از ساخت و ساز مناطق اطراف و حاشیه ای شهر همدان غیرقانونی است.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"،  علی اکبر نظری همزمان با سالروز تشکیل شوراها در نشست با اصحاب رسانه در ابتدا با بیان اینکه شورا در دین مبین اسلام یکی از اساسی ترین پایه های مذهب شیعه به شمار می رود، اظهار داشت: در قانون اساسی  به شورا به عنوان موضوعی مهم تأکید کرده است.

وی با بیان اینکه در دیگر کشورها برای ساخت ساختمان ها جهت دریافت عوارض زمان مشخص شده است، یادآور شد: در کشور ما شورای عالی شهرسازی باید وارد عمل شود و خلأ زمان بندی را رفع کند.

ورود 6 دستگاه انبوه بر به همدان تا هفته آینده

نظری با اشاره به اضافه شدن 25 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری در شورای چهارم، خاطرنشان کرد: شش دستگاه انبوه بر برای شهر همدان خریداری شده که تا پایان هفته وارد شهر خواهد شد.

وی ادامه داد: مشکلاتی در خصوص شماره گذاری این انبوه بران وجود دارد که پس از رفع نواقص، این دستگاه ها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه مدیر کم کار در شهر همدان وجود ندارد، یادآور شد: کارکنان و مدیران شهرداری تا جایی که در توان آنهاست تلاش خود را انجام می دهند و با وجود شرایط مالی توانسته اند خود را از مشکلات خارج کنند.

بدهکاری 76 میلیارد تومانی ادارات به شهرداری همدان

علی اکبر نظری با اشاره به اینکه ادارات 76 میلیارد تومان عوارض به شهرداری بدهکارند، خاطرنشان کرد: ادارات در شهر همدان باید بدهی خود را در راستای پویایی شهر پرداخت کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: دولت نیز در کنار مردم برای توسعه شهر دخیل هستند و باید بدهی خود را بپردازند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه شورا می تواند بر عملکرد ادارات ناظر باشد، اظهار داشت: تصمیم گیری و اجرای برنامه ها از وظایف شورا نیست و قانون تنها وظیفه نظارتی را بر عهده شورای اسلامی گذاشته است.

وی به هماهنگی شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: یکی از نقاط قوت شورای چهارم برقراری هماهنگی با مدیریت شهری است.

نظری با اشاره به استفاده از پایان نامه دانشجویان در مرکز مطالعات و پژوهش شورای اسلامی شهر همدان، اظهار داشت: شورای شهر کمک هزینه انجام پایان نامه ها را تأمین خواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در خصوص برخی اظهارات مبنی بر ساخت پارکینگ طبقاتی محوطه آقاجانی بیگ بر روی میراث فرهنگی، اظهار داشت: در بسیاری از مناطق شهر میراث فرهنگی وجود دارد و برای ساخت یک پروژه در این مناطق از میراث فرهنگی استعلام می شود.

وی همچنین تصریح کرد: این پارکینگ سه طبقه منفی دارد و با توجه به این موضوع باید مطالعاتی انجام شود که در این خصوص هماهنگی ها با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام شده است.

نظری با بیان اینکه در طرح توانمندسازی مناطق محروم الحاقاتی اضافه شده است، اظهار داشت: در این راستا احیای بافت ها مورد نظر است و در این خصوص جلساتی با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد تا بتوان این طرح را اجرایی کرد.

وی ادامه داد: شهرداری به تنهایی متولی توانمندسازی نیست و دیگر دستگاه ها نیز باید همکاری کنند.

ساختمان دانشگاه صنعتی همدان غیر قانونی است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه دانشگاه صنعتی تعدادی از درختان را قطع کرده است، یادآور شد: این اقدام از سوی دانشگاه که ساختمان آن نیز غیر قانونی است، انجام شده است.

نظری همچنین تصریح کرد: دانشگاه باید پرچم دار حفظ محیط زیست باشد اما خود به آسیب رسانی به جامعه پرداخته است.

وی با بیان اینکه در این زمینه به شدت برخورد شده است، یادآور شد: در بیشتر این موارد اقامه دعوا شده اما چون شاهدی وجود نداشته کاری از پیش نبرده ایم.

95 درصد از ساخت و سازهای مناطق حاشیه شهر غیر قانونی است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به ساخت و ساز غیر قانونی 95 درصد از املاک مناطق حاشیه شهر، خاطرنشان کرد: نباید مواهب طبیعی شهر که متعلق به مردم است به هر بهانه ای از بین برود.

وی در بخش  دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در برخی موارد فشارها و اعمال دیدگاه هایی از سوی افرادی بر تصمیمات اعضای شورای اسلامی شهر وارد می شود، گفت: شورای شهر بر اعمال نفوذ تصمیمات افراد را نمی دهد و امید می رود در آینده نیز چنین روندی ادامه دار نباشد.

نظری در ادامه از اختصاص 500 میلیون تومان برای تقویت رصدخانه ابن صلاح همدانی خبر داد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل اتاق فکر در تاکسیرانی همدان، اظهار داشت: نظرات رئیس خطوط تاکسی شهر همدان در پیش بینی نرخ تاکسی اعمال شده و در مجموع مثلثی از نظرات تاکسیرانان، مردم و سازمان تاکسیرانی تشکیل شده است تا بتوان قیمت منصفانه را برای رفع مشکلات مردم و تاکسیرانان در نظر گرفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن